Reklamowanie wypożyczonego samochodu – jak to zrobić?
W obecnych czasach posiadanie samochodu jest dużym udogodnieniem. Przede wszystkim dlatego, że umożliwia dotarcie do miejsc, gdzie komunikacja miejska nie dociera oraz zwiększa niezależność i komfort życia. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup, w związku z tym z pomocą przychodzą przedsiębiorstwa zajmujące się wynajmowaniem pojazdów. Czy można reklamować usługi oferowane przez wypożyczalnie?
Na wstępie warto powiedzieć, że ceny za skorzystanie z takiej przyjemności są duże i plasują się w granicach 100-500 zł za jeden dzień, w zależności do konkretnego modelu pojazdu. To sporo, jednak czasami sytuacje życiowe skłaniają do decyzji o wynajmie.
Najbardziej istotną rzeczą, jeszcze przed wypożyczeniem pojazdu, jest dokładne (w miarę możliwości) sprawdzenie sytuacji technicznej pojazdu. W pierwszej kolejności zarysowania, wgniecenia, brudną tapicerkę i inne rzucające się w oczy dysfunkcje. Jeśli wszystko wydaje się być w porządku można przejść do zawarcia umowy, dokonania opłaty i odebrania samochodu.
Wynajmujący może użytkować pojazd do dowolnych celów przez czas, na który się zdecydował, np. 1 dzień lub tydzień czy miesiąc. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że w chwili wystąpienia nawet najmniejszej usterki należy poinformować o zajściu wypożyczalnię i opcjonalnie usunąć awarię. Jeśli klient zbagatelizuje problem lub ukryje zdarzenie może zmierzyć się z surowymi konsekwencjami.
Podsumowując, wypożyczalnie dopuszczają reklamowanie, jednak wiele z nich wprowadza zapis o limitach z tym związanych oraz przypadkach, kiedy z opcji tej nie da się skorzystać. Przede wszystkich chodzi o przypadki, w których klient zawinił i on ponosi odpowiedzialność za straty.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Gdzie nie można palić?
Od ponad dwóch lat w Polsce obowiązuje prawo (ustawa antynikotynowa) zabraniające palenia w miejscach publicznych oraz lokalach gastronomicznych. Osoby, które nie dostosowują się do ustawy są karane. W jakich innych
Reklamacja – czy konsument musi wymienić towar na inny?
Z powodu reklamacji konsumenci mogą skorzystać z dwóch uprawnień: bezpłatna wymiana zdefektowanego towaru lub bezpłatna naprawa. Uprawnienia konsumentów uregulowane są w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Zgodnie z nimi
Co zmieni się w sprzedaży internetowej w 2014 roku?
Nowym pomysłem wspólnoty europejskiej będzie uregulowanie spraw związanych ze sprzedażą za pośrednictwem internetu. Odbudowa przepisów ma trwać do 2014 roku i wprowadzić rewolucyjne zmiany dla wszystkich państw członkowskich. Jak zatem
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!