Czy biuro rachunkowe może założyć każdy?
Większość przedsiębiorców próbuje uporać się z papierkową robotą i sprawami formalnymi. W zasadzie praktycznie nikt nie orientuje się w przepisach, które nieustannie się zmieniają. W związku z tym ciekawym rozwiązaniem jest przekazanie firmowych finansów i dokumentów do biura rachunkowego, bowiem od kilkunastu lat cieszy się dużą popularnością i proponuje szeroką pomoc firmom. Czy naprawdę warto zainwestować we własne biuro rachunkowe? Jak to uczynić?
Na początek trzeba powiedzieć, że otwarcie własnego biura rachunkowego to poważne przedsięwzięcie, które wymaga spełnienia całej listy zobowiązań. Oprócz tego cały proces zakładania firmy opisuje ustawa, dlatego wszystkie czynności powinny być spełnione w zgodzie z prawem.
Początkowo zakładanie biuro łudząco przypomina otwieranie normalnej działalności gospodarczej. wystarczy zarejestrować przyszły biznes w gminie, wyrobić NIP i REGON oraz założyć rachunek bankowy. Później trzeba zainteresować się siedzibą firmy}, poszukać najlepszej powierzchni biurowej w korzystnym miejscu.
W następnej kolejności trzeba sprecyzować zakres oferowanych usług, sporządzić cennik i grupę docelową konsumentów. Wybór specjalizacji biura rachunkowego jest świetnym pomysłem, bowiem umożliwi rzetelne i profesjonalne obsługiwanie firm z zakresu rachunkowości, finansów czy administracji. Aby jednak zachęcić zainteresowanych warto zainwestować w kampanię reklamową, założyć stronę internetową, wydrukować broszury promocyjne czy rozkleić plakaty.
Jednak najważniejsze jest zatrudnienie podwładnych, którzy posiadają doświadczenie, wyższe wykształcenie oraz przeszli egzamin umożliwiający pracę w biurze rachunkowym. Dużym udogodnieniem jest fakt, że właściciel nie musi posiadać żadnych kompetencji w branży.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Po co pracownicy łączą się w grupy?
Budowanie organizacji grupowych przez pracowników i właścicieli firm to legalne działanie określone w Kodeksie Pracy. Do tego typu aktywności zalicza się znane związki zawodowe. Przystąpienie do tego typu stowarzyszeń nie
Czy umowa uaktywniająca jest potrzebna?
Od 2 lat możliwe jest w Polsce skorzystanie z umowy uaktywniającej. Podpisywana jest między prawnymi opiekunami a nianią, która deklaruje się do opieki i wychowania niepełnoletniego dziecka na czas określony.
Czym charakteryzuje się tutoring?
Większe przedsiębiorstwa i światowe firmy starają się poprawić system zarządzania pracownikami i zmodernizować sposoby mobilizowania pracowników. W związku z testami od kilku lat funkcjonuje tzw. tutoring, który powinien dobrze działać
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!