Wolontariusze Fundacji PZU ponownie zadbają o bezpieczeństwo na drogach

Wolontariusze Fundacji PZU ponownie zadbają o bezpieczeństwo na drogach

W najbliższy świąteczny weekend (31.10-2.11) na polskich drogach spotkamy wolontariuszy Fundacji PZU. Będą przypominać pasażerom o wpływie, jaki mają na bezpieczeństwo na drodze. To już druga odsłona wspólnych patroli Policji z wolontariuszami PZU. Akcja odbywa się w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

Jak wynika z raportu „Z bliskimi pod drodze”, przygotowanego na podstawie badania zrealizowanego przez TNS Polska dla Fundacji PZU, pasażerowie niechętnie zwracają uwagę na niewłaściwe zachowania osób prowadzących pojazd. Jedynie, co trzeci z nich (29 %) robi to, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach. Tymczasem to właśnie rodzina, bliscy, przyjaciele czy znajomi mogą najskuteczniej wpłynąć na zachowanie kierowcy, skłaniając go do bezpiecznej jazdy.

Dlatego, wolontariusze PZU wezmą udział w policyjnych patrolach i będą zachęcać pasażerów do aktywnego uczestnictwa w podróży, poprzez zwracanie kierowcom uwagi na niewłaściwe zachowanie. Pasażerowie otrzymają od wolontariuszy niebieskie serca – symbol kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, na których będą mogli wpisać swoją osobistą prośbę, przypominającą kierowcy o trosce, jaką otaczają go osoby bliskie. Kierowcy samochodów zatrzymanych do rutynowej kontroli, a podróżujący samotnie, też otrzymają od wolontariusza serce i życzenia bezpiecznej podróży.

– Pasażerowie powinni mieć świadomość, że są współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drogach. Ich prośba o spokojniejszą jazdę, skierowana do kierowcy, ma bardzo duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Niebieskie serce umieszczone w samochodzie i wypełnione przez najbliższych przekazuje pozytywne emocje i przypomnina kierowcy, że w domu czekają na niego bliscy, którzy się o niego troszczą i chcą, aby bezpiecznie dojechał do celu – mówi Bogdan Benczak, prezes Fundacji PZU.

Policyjne patrole z wolontariuszami PZU będzie można spotkać w 10 lokalizacjiach w całej Polsce, w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Bydgoszczy, Toruniu, Mrągowie, Sieradzu, Częstochowie, Kętrzynie i Puławach. W ramach weekendowych działań do pasażerów trafi kilka tysięcy niebieskich serduszek.

 

Materiał prasowy

You might also like

Ubezpieczenia 1Comments

Nie bądź jeleń, ubezpiecz auto

Jazda urokliwą leśną trasą może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Jednak, jako kierowcy, musimy pamiętać, że nagłe wtargnięcie na drogę dzika, sarny lub łosia to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego i

Ubezpieczenia 0 Comments

Które ubezpieczenie mieszkaniowe najlepsze?

Kupno mieszkania to odpowiedzialna i kosztowna inwestycja. Warto zatem odpowiednio zatroszczyć się o posiadany lokal i opłacić ubezpieczenia. Każdy zainteresowany ma do wyboru wiele pakietów, które różnią się udostępnianymi opcjami

Ubezpieczenia 0 Comments

Trudny czas przed branżą ubezpieczeniową. Czeka ją dużo zmian prawnych

Branża ubezpieczeniowa będzie musiała się zmierzyć z dużymi wyzwaniami regulacyjnymi – mówi prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński. W tym roku weszły w życie unijne przepisy dotyczące wzrostu wymogów kapitałowych. PIU

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply