Wolontariusze Fundacji PZU ponownie zadbają o bezpieczeństwo na drogach

Wolontariusze Fundacji PZU ponownie zadbają o bezpieczeństwo na drogach

W najbliższy świąteczny weekend (31.10-2.11) na polskich drogach spotkamy wolontariuszy Fundacji PZU. Będą przypominać pasażerom o wpływie, jaki mają na bezpieczeństwo na drodze. To już druga odsłona wspólnych patroli Policji z wolontariuszami PZU. Akcja odbywa się w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

Jak wynika z raportu „Z bliskimi pod drodze”, przygotowanego na podstawie badania zrealizowanego przez TNS Polska dla Fundacji PZU, pasażerowie niechętnie zwracają uwagę na niewłaściwe zachowania osób prowadzących pojazd. Jedynie, co trzeci z nich (29 %) robi to, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach. Tymczasem to właśnie rodzina, bliscy, przyjaciele czy znajomi mogą najskuteczniej wpłynąć na zachowanie kierowcy, skłaniając go do bezpiecznej jazdy.

Dlatego, wolontariusze PZU wezmą udział w policyjnych patrolach i będą zachęcać pasażerów do aktywnego uczestnictwa w podróży, poprzez zwracanie kierowcom uwagi na niewłaściwe zachowanie. Pasażerowie otrzymają od wolontariuszy niebieskie serca – symbol kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, na których będą mogli wpisać swoją osobistą prośbę, przypominającą kierowcy o trosce, jaką otaczają go osoby bliskie. Kierowcy samochodów zatrzymanych do rutynowej kontroli, a podróżujący samotnie, też otrzymają od wolontariusza serce i życzenia bezpiecznej podróży.

– Pasażerowie powinni mieć świadomość, że są współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drogach. Ich prośba o spokojniejszą jazdę, skierowana do kierowcy, ma bardzo duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Niebieskie serce umieszczone w samochodzie i wypełnione przez najbliższych przekazuje pozytywne emocje i przypomnina kierowcy, że w domu czekają na niego bliscy, którzy się o niego troszczą i chcą, aby bezpiecznie dojechał do celu – mówi Bogdan Benczak, prezes Fundacji PZU.

Policyjne patrole z wolontariuszami PZU będzie można spotkać w 10 lokalizacjiach w całej Polsce, w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Bydgoszczy, Toruniu, Mrągowie, Sieradzu, Częstochowie, Kętrzynie i Puławach. W ramach weekendowych działań do pasażerów trafi kilka tysięcy niebieskich serduszek.

 

Materiał prasowy

You might also like

Ubezpieczenia 0 Comments

Allianz obniża cenę ubezpieczeń komunikacyjnych

Towarzystwo Ubezpieczeń ALLIANZ o 10% zmniejszyło cenę polis komunikacyjnych dla nowych klientów. Z oferty można skorzystać do końca września w internetowym markecie ubezpieczeniowym Inseco.pl oraz w 8 bankach współpracujących z

Ubezpieczenia 0 Comments

Czy ubezpieczenie turystyczne jest konieczne?

Na czas wakacji czeka chyba każdy. Część osób już wybrała konkretne oferty i czeka na nadejście gorących dni. Większość jednak nie pamięta o przydatnym i dobrym ubezpieczeniu turystycznym. Czy naprawdę

Ubezpieczenia 0 Comments

Po jakim czasie ZUS wysyła odpowiedź?

Większość dokumentów kierowanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych musi być w formie wniosku. Jest początkiem do wszczęcia postępowania i badania problemu. Charakterystyka sprawy wskazuje na okres czekania na odpowiedź. Wszystko zależy

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply