Plusy i minusy ustawy suwakowej

Plusy i minusy ustawy suwakowej

Aktualnie w Polsce wiele dyskutuje się w temacie równości płci, walki feministek o należne prawa, zajęć edukacyjnych i konfliktów pomiędzy kobietami a mężczyznami. Wszelkie problemy miała rozwiązać ustawa suwakowa. Na czym polegała? Czy to właściwy pomysł na wyciszenie zaciętej dyskusji społeczeństwa i mediów?

Już w styczniu tego roku, w wyniku interwencji Parlamentarnej Grupy Kobiet, wygłoszono propozycję zracjonalizowania szans dla kobiet i mężczyzn z wyborach. Na listach wyborczych nazwiska powinny być umieszczane naprzemiennie, aby nie rozszerzać dominacji wybranej płci.

W całej sprawie uczestniczył również Trybunał Konstytucyjny, który nie wyraził zgody na rewolucje w przepisach wyborczych i jednocześnie zaprzepaścił szansę na modernizację. Z werdyktu nie były usatysfakcjonowanie głównie kobiety, inicjatorki całego zajścia.

Rozmowy na ten temat miały miejsce już kilka razy. Powołano nawet wykwalifikowaną podkomisję, która zajmie się tworzeniem nowej ustawy. Niestety czynności zostały zakończone bardzo szybko i wciąż nie ma poparcia dla ,,suwaka”.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Dlaczego warto korzystać z KRD?

Zasada działania KRD, czyli Krajowego Rejestru Długów, jest bardzo prosta. Rejestr gromadzi i udostępnia dane na temat nierzetelnych konsumentów oraz podmiotów gospodarczych. Korzystanie z takich informacji może okazać się bardzo

Wiadomości 0 Comments

Czy wierzyć w pomoc prawną w sieci?

W zasadzie każdy, kto korzystał ostatnio z pomocy prawnej zdaje sobie sprawę, jak drogie jest wynajęcie adwokata lub konsultacja u dobrego i sprawdzonego radcy prawnego. W związku z tym nie

Wiadomości 1Comments

Szybka pożyczka, czyli minimum formalności

Szybkie pożyczki przez internet w ostatnich latach biją rekordy popularności. Polacy, a zwłaszcza osoby młode, dosłownie pokochali ich prostotę, która umożliwia szybki zastrzyk gotówki w sytuacji, kiedy tego naprawdę potrzebują.

1 Comment

  1. Kamila
    04 września, 15:02 Reply
    Zgadzam się w stu procentach. Powinno być równouprawnienie, bo sama jestem kobietą i często mnie denerwuje to, że mężczyźni mają więcej prac niż kobiety.

Leave a Reply