Na jakich zasadach odbywa się e-firing?

Na jakich zasadach odbywa się e-firing?

Powszechność internetu sprawiła, że coraz mniej osób preferuje spotkanie jako rodzaj kontaktu. Większość spraw załatwia się za pośrednictwem poczty elektronicznej, formularzy na stronie lub platform społecznościowych. Jak funkcjonuje e-firing. Czy e-fishing to profesjonalne posunięcie pracodawcy? W jakich przypadkach jest wykorzystywany?

Na wstępie warto powiedzieć, że e-fishing jest udostępnieniem wiadomości o zwolnieniu podwładnego z użyciem internetu. Inaczej mówiąc sam zatrudniony dowiaduje się o utracie posady w służbowym e-mailu.

Tradycyjne zwolnienie ma miejsce podczas rozmowy pracownika z przełożonym. Obie strony mogą się wypowiedzieć, uzasadniać decyzję, przedstawiać własne obiekcje i powody takiego zakończenia współpracy. To zdecydowanie rzetelna i profesjonalna opcja pozbywania się zatrudnionych. Niestety przestaje być popularna w ostatnim czasie, ponieważ zajmuje więcej czasu, skłania do niechcianej konfrontacji, wymusza zorganizowanie spotkania.

E-firing nie powinien być stosowany, ponieważ stawia podwładnego przed nieodwołalną decyzją, pozbawia obrony i przedstawia zwolnienie jako naturalny proces w karierze zawodowej zatrudnionego. Oprócz tego pokazuje firmę w niekorzystnym świetle i nie kusi potencjalnych bezrobotnych do nawiązania współpracy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Praca 1Comments

Dodatkowy dzień wolny od pracy w listopadzie

Zbliża się 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, który w tym roku przypada w sobotę. Jako, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy, pracownikom należy się dodatkowy dzień „urlopu”.

Praca 1Comments

Jak wygląda zwolnienie monitorowane?

Każdy przełożony pragnie rozwijać kontakty biznesowe oraz posiadać odpowiedzialnych i rzetelnych pracowników. Niestety kłopoty gospodarcze na świecie sprawiają, że trudno o stałą i niezmienną sytuację. Czasami nieuniknione jest stosowanie zwolnień

Rośnie popularność pracy tymczasowej

Wartość rynku agencji zatrudnienia w Polsce szacuje się już na 6,5 mld zł. Łączna liczba pracowników tymczasowych przekroczyła 700 tys. Rośnie też liczba przepracowanych przez nich godzin. W ubiegłym roku każdy pracownik

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply