Leasing – na co zwrócić uwagę?

Leasing – na co zwrócić uwagę?

Korzyści z korzystania z leasingu jest wiele, o czym doskonale świadczy rosnąca liczba przedsiębiorców korzystającego z takiego rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że w każdej branży zdarzają się nieuczciwi partnerzy. Dlatego przygotowaliśmy garść istotnych porad związanych z przygotowywaniem umowy czy wyborem wiarygodnej firmy leasingowej.

auto1

Umowa umowie nie jest równa

Przed dokonaniem podpisu na umowie trzeba przede wszystkim zapoznać się z jej treścią, a także Ogólnym Warunkami Umowy Leasingowej. Zazwyczaj jest to obszerna lektura. Szczególne znaczenie dla leasingobiorcy mają punkty związane z: wskaźnikami rat leasingu (np. częstotliwość zmiany rat, czy korekty mogą skutkować także obniżeniem kosztów), sprawami dotyczącymi rozliczania szkody całkowitej, ewentualnego wcześniejszego rozliczenia leasingu, wypowiedzenia umowy oraz obowiązków pod względem użytkowania pojazdu czy kar umownych. Wszelkie wątpliwości powinniśmy od razu wyjaśnić. W przypadku, gdy jakiś zapis budzi nasze spore wątpliwości, wówczas polecamy konsultację ze specjalistami.

 

Postaw na sprawdzone firmy oferujące wynajem samochodów

Jak wspomnieliśmy na wstępie, oferta leasingowa jest co prawda bogata, ale niestety nie zawsze korzystna. Dlatego warto podpisać umowę z firmą, która od lat działa na rynku związanym z wynajmem długoterminowym. Jedną z nich bez wątpienia jest Avis, którą założył Warren Avis w USA w 1946 roku. Amerykanin zaczynał od 3 samochodów, dziś istnieje ponad 4 tys. biur w 170 krajach, w tym oczywiście i w Polsce.

W naszym kraju flota Avis obejmuje ponad 1,5 tysiąca samochodów. Pojazdy są nie tylko leasingowane, ale i przeznaczone do wynajmu. W przypadku leasingu operacyjnego można liczyć m.in. na:

    • Niezmienną ratę.
    • Brak konieczności dokonywania opłat wstępnych.
    • Możliwość wykupienia pojazdu po zakończeniu leasingu.
    • Całodobowe Avis Assistance, likwidację szkód oraz samochód zastępczy.
    • Trzy pakiety do wyboru: Ekonomiczny, Standardowy, Platinum +.

Wszystkich zainteresowanych usługą Avis Lease odsyłamy na stronę internetową leasing-http://www.avislease.pl, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na każde interesujące nas zagadnienie.

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Od 1 lipca duże firmy muszą udostępniać do kontroli fiskusa Jednolity Plik Kontrolny

1 lipca będzie istotną datą dla polskiego systemu podatkowego. Od tego dnia duże podmioty gospodarcze będą miały obowiązek przekazywania, na żądanie organów podatkowych, najważniejszych ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych w formie Jednolitego Pliku

Wiadomości 0 Comments

Czy wierzyć w pomoc prawną w sieci?

W zasadzie każdy, kto korzystał ostatnio z pomocy prawnej zdaje sobie sprawę, jak drogie jest wynajęcie adwokata lub konsultacja u dobrego i sprawdzonego radcy prawnego. W związku z tym nie

Wiadomości 0 Comments

Wszystko o zasiłkach dla osób bez pracy

Jednym z podstawowych obowiązków państwa jest zapewnienie jego obywatelom zatrudnienia i godnego wynagrodzenia za wykonywaną pracę. Jednak w dobie kryzysu coraz trudniej o uczciwego pracodawcę i stanowisko zgodne z wykształceniem.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply