Jak zmienił się podatek rolny?

Jak zmienił się podatek rolny?

Od obecnego roku wprowadzono nowelizację w podatku rolnym. Chodzi głównie o zmianę przelicznika oraz obniżenie ryzyka. Jak obecnie oblicza się podatek rolny? Na jakiej podstawie sprawdza się aktualny kurs?

Na początek trzeba powiedzieć, że podatek rolny został ustalony w 1984 roku na podstawie odpowiedniej ustawy. Oczywiście z powodzeniem funkcjonuje do dziś, ale cyklicznie zmieniają się zasady przeliczania.

W tym roku rolnik powinien patrzeć na cenę skupu żyta za 11 kwartałów kończąc na poprzednim roku podatkowym. Średnia wartość ogłaszana jest przez Główny Urząd Statystyczny, który prowadzi ankiety i ma potwierdzone dane.

Bezustanne zmiany są potrzebne, aby wykluczyć ryzyko podatkowe i nie wprowadzać zainteresowanych w błąd. Dotychczas pojawiało się wiele komplikacji, ponieważ weryfikowano za krótki okres. Z tego powodu rolnicy pozostawali w niestabilnej sytuacji materialnej oraz musieli regulować nieplanowane koszty.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous W jakich przypadkach VAT nie obowiązuje?
Next W jakiej pracy zarabia się najmniej?

You might also like

Wiadomości 1Comments

Szybka pożyczka, czyli minimum formalności

Szybkie pożyczki przez internet w ostatnich latach biją rekordy popularności. Polacy, a zwłaszcza osoby młode, dosłownie pokochali ich prostotę, która umożliwia szybki zastrzyk gotówki w sytuacji, kiedy tego naprawdę potrzebują.

Wiadomości 0 Comments

Bezcłowy handel między UE a Kanadą coraz bliżej. Umowa CETA budzi dużo nadziei, ale i wątpliwości

Zniesienie 98 proc. ceł w celu pobudzenia handlu i wprowadzenie zachęty do inwestycji – to jedne z założeń umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA). Do ostatecznego podpisania dokumentu może dojść pod

Wiadomości 1Comments

Szczupłe zarządzanie kluczem do sukcesu w produkcji i usługach

Na przestrzeni lat powstało wiele koncepcji, dających wytyczne dotyczące sposobów efektywnego zarządzania procesami produkcyjnymi. Niektóre z nich były zgodne z intuicją i zasadami logiki, dlatego zostały entuzjastycznie przyjęte przez właścicieli

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply