Jak założyć gabinet dentystyczny
Posiadanie gabinetu dentystycznego wydaje się być opłacalnym przedsięwzięciem pomimo ogromnych kosztów początkowych, który potencjalny właściciel musi ponieść jeszcze przed otwarciem swojej praktyki. Jest to związane z tym, że coraz więcej pacjentów poszukuje prywatnych lekarzy.
Aby móc założyć własny gabinet dentystyczny trzeba spełnić warunki formalne, które mówią między innymi o posiadaniu odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia oraz gotowości do założenia własnej działalności gospodarczej. Ponadto należy wystąpić o inne pozwolenia związane z prowadzeniem własnego gabinetu lekarskiego.
8 kroków do własnego gabinetu
Aby móc nazwać się posiadaczem własnej praktyki dentystycznej, należy podjąć odpowiednie działania. Poniżej mogą Państwo znaleźć listę rzeczy, o które należy zadbać.
Po pierwsze należy znaleźć odpowiedni lokal oraz uzyskać do niego prawa. Wiąże się to z podpisaniem odpowiedniej umowy z właścicielem lokalu lub pośrednikiem, na mocy której nabędzie się prawo do prowadzenia w nim własnej działalności.
Następnym punktem jest założenie działalności gospodarczej. Warto pamiętać, że złożenie wniosku o otwarcie działalności jest w Polsce bezpłatne i może zostać dokonane zarówno przez Internet, jak i osobiście.
Następnie przedłożenie informacji o planowanym wytwarzaniu odpadów i sposobach zarządzania nimi. Takie zeznanie składa się w ciągu 30 dni od rozpoczęcie działalności u burmistrza lub prezydenta miasta, jeżeli ich waga nie będzie przekraczać 100 kg rocznie. Dodatkowo lekarze są zobowiązani do prowadzenia zestawienia odpadów, jeżeli wytwarzają ich inny rodzaj niż komunalne oraz sporządzania ich zbiorczych zestawień.
Przystosowanie pomieszczeń do wymogów określonych w rozporządzaniu Ministra Zdrowia z 26 czerwca 2012 roku i otrzymanie pozytywnej opinii, która pozwoli na prowadzenie działalności właśnie w tym miejscu.
Podpisanie umowy dotyczącej utylizacji odpadów medycznych. Taki kontrakt może być podpisane nie tylko na samą usługę utylizacji, ale również na odbiór.
Uzyskanie pozytywnej opinii Państwowej Inspekcji Sanitarnej stanowi kolejny etap. Według polskiego prawa pełny odbiór praktyki stomatologicznej jest związany z wystawieniem zaświadczenia z Sanepidu odnośnie planowanego gabinetu.
Zarejestrowanie praktyki stomatologicznej do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. Wymagane dokument składa się w okręgowym oddziale izby lekarskiej.
Ostatnim elementem założenia własnego gabinetu dentystycznego jest zawarcie umowy na obowiązkowe ubezpieczenie OC stomatologów pracujących w ramach prywatnych praktyk. Jest to jedno z wymagań, które jest niezbędne do prowadzenia prywatnej praktyki lekarskiej.
Warto również pamiętać, że od 2011 lekarze dentyści zobowiązani są prawem fiskalnym do posiadania w swoich gabinetach kas fiskalnych.
Własny gabinet stomatologiczny to też inwestycje w materiały dentystyczne i sprzęt. Jedną z wiodących firm na rynku, sprzedająca między innymi materiały stomatologiczne, która w szczególności wyróżnia się atrakcyjnymi cenami jest dentaltree.pl.
You might also like
Czym jest Komisja Pojednawcza?
Komisja Pojednawcza jest tworzona w momentach konfliktowych pomiędzy przedsiębiorcą a pracobiorcą. Tą instytucje mogą utworzyć wszyscy prezesi, szczególnie gdy na obszarze firmy działają już związki zawodowe. Dodatkowo przełożeni muszą wyrazić
Czy ukrywać przyjacielskie relacje z pracodawcą?
Według przeprowadzonych niedawno badań pracownicy najbardziej cenią w firmie dobrą i zdrową atmosferę oraz udane kontakty ze współpracownikami i szefem. Poza tym za źródło skutecznej pracy uważają przyjacielskie relacje z
Czy własna firma to duże obciążenie?
Zarejestrowanie swojej działalności gospodarczej to duże wyzwanie. Wymaga mnóstwo odpowiedzialności, sumienności i pokaźnego wkładu własnego. Jakie zagrożenia stwarza prowadzenie firmy? Czy naprawdę trudno kierować przedsiębiorstwem? Jest wiele powodów, dla których
3 komentarze
aro
19 listopada, 17:45anett
30 stycznia, 14:21marcik
03 lutego, 08:40