Jak kwestionować pracę komornika?

Jak kwestionować pracę komornika?

Najważniejszych obowiązkiem każdego komornika jest prowadzenie czynności egzekucyjnych. Zdarza się jednak, że działania te nie są spełniane należycie i wzbudzają wiele wątpliwości. Jak napisać skargę na pracę komornika? Gdzie powinno się przesłać gotowy dokument?

Na początek warto wyjaśnić, że skarga powinna zostać wysłana do sądu rejonowego, na zlecenie którego pracuje komornik. Procedurę można powielać wiele razy i za każdym razem prezentować nowe dowody i argumenty.

Skarga zostanie przyjęta, gdy posiadać będzie kilka istotnych informacji. Przede wszystkim adresy zameldowania, opis zaistniałej sytuacji wraz z dowodami, prośbę o wskazanie innego komornika, który przejmie wszystkie sprawy oraz czytelny podpis jako potwierdzenie własnych słów.

W zgodzie z przepisami skarga może zostać wniesiona w okresie siedmiu dni od zakończenia czynności egzekucyjnej, otrzymania informacji o planowanym działaniu lub chwili, w której miało rozpocząć się postępowanie.

Jeśli sąd uzna, że ilość skarg jest duża lub wniesione wnioski przedstawiają skandaliczne zachowanie komornika może zlecić przeprowadzenie kontroli, która określi profesjonalizm oskarżonego oraz działania zawodowe.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

W sądzie 0 Comments

Wszystko o pouczeniach sądowych

Dowolne postępowanie cywilne musi odbywać się zgodnie z przepisami oraz poszanowaniem sądu i wszystkich biorących udział w rozprawie. Zdarzają się sytuacje, w których uczestnik rozprawy nie ma reprezentanta, wówczas powinien

W sądzie 0 Comments

Czym charakteryzuje się dochodzenie?

Każde postępowanie przygotowawcze może być prowadzone na podstawie śledztwa lub dochodzenia. Pierwszy sposób wybiera się w odniesieniu do podejrzenia o popełnieniu przestępstwa przestępstwa. Kiedy natomiast stosuje się dochodzenie? Jak wygląda

W sądzie 0 Comments

Wszystko o zażaleniu

Każdy, kto wyraża niezadowolenie z wyroku sądu pierwszej instancji ma prawo złożyć tzw. zażalenie. Sprawa przenoszona jest wówczas do sadu drugiej instancji, a w skrajnych przypadkach do Sądu Najwyższego. Jak

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply