Efekty poszukiwań pracy, a podejście do tego zadania

Efekty poszukiwań pracy, a podejście do tego zadania

Bycie bezrobotnym nikogo nie cieszy, a wręcz przeciwnie potrafi przygnębić jak nic innego. Jak wiadomo nie posiadając pracy nie mamy również pieniędzy, co z kolei przekłada się na nasz byt. O tym, iż na rynku pracy jest ciężko nie trzeba nawet wspominać. Trudności ze znalezieniem etatu mają ludzie w różnym wieku i o różnym wykształceniu.

Gospodarka w naszym kraju nie ma takiego zapotrzebowania jakbyśmy sobie tego życzyli, jednakże nie można mówić, iż pracy nie ma w ogóle. Wystarczy wejść na popularny i dobrze opiniowany portal http://vipwakat.pl/, aby zauważyć, że dostępnych jest mnóstwo ofert pracy w różnorakich branżach. Portal jest bardzo przyjazny jeśli chodzi o kwestie poruszania się i wyszukiwania etatów. Każdego dnia napływają tam oferty pracy z różnych miast i miejscowości w związku z czym każdy powinien znaleźć coś interesującego. Warto odwiedzać go częściej, ponieważ w dobie takiego bezrobocia kto pierwszy ten lepszy.

Nie rezygnujmy zbyt szybko

Fakt, iż nie udało nam się otrzymać pracy u kilku pracodawców nie oznacza, że kolejny nie zaproponuje dogodnych warunków. Musimy pamiętać, że w każdym działaniu efekty są widoczne dopiero po jakimś czasie. Tylko w nielicznych przypadkach jesteśmy mile zaskoczeni niemal natychmiast. Otóż koniecznie musimy uzbroić się w cierpliwość, oraz optymizm. Pozytywne myślenie, to podstawa do tego, aby ostatecznie osiągnąć cel. Rezygnacja, bądź poddanie się świadczy o naszej słabości, która w konsekwencji prowadzi do czynnego bezrobocia, a przy okazji biedy i depresji.

Zapewne mamy znajomych, z którymi się spotykamy. Nasi znajomi mają swoich znajomych itd. Warto więc pytać podczas spotkań towarzyskich czy nie mają wiedzy na temat aktualnych ofert pracy. Niemniej priorytetem jest dobrze napisane CV. Nie zanudzajmy potencjalnego pracodawcy podpunktami naszych zainteresowań. Ta kwestia to mały dodatek do CV, a nie najważniejsze wiadomości, którymi mógłby zainteresować się pracodawca. Jeśli już napiszemy CV zróbmy kilka lub kilkanaście kopii i osobiście pofatygujmy się do firm, które są dla nas interesujące.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kursów i szkoleń bezpłatnie oferowanych przez urzędy pracy. możemy wybierać pomiędzy poszerzaniem kwalifikacji we własnym zawodzie, jak również za pomocą szkolenia zyskać potwierdzenie na możliwość wykonywania całkiem innego zawodu. Róbmy wszystko, co zbliża nas do celu jaki sobie założyliśmy, ponieważ nasze podejście do trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy ma ogromne znaczenie.

You might also like

Na e-zwolnieniach lekarskich zyskują pracownicy, firmy i ZUS

Z 2 mln zwolnień lekarskich, które co miesiąc wpływają do ZUS-u, nawet 12 proc. jest wystawianych bezzasadnie. E-zwolnienia pomogą szybciej skontrolować zwolnienie. Szacuje się, że oszczędności z tytułu efektywniejszej kontroli sięgną

Praca 1Comments

Zwrot dofinansowania nauki pracownikowi?

Pracownik, który chce podnosić swoje kwalifikacje, może liczyć na pewne ułatwienia. Poza uprawnieniami, które wynikają bezpośrednio z przepisów Kodeksu pracy, zatrudniony może też otrzymać dodatkowe wsparcie od swojego pracodawcy. Kiedy

Bezrobotny 2 komentarze

Aż 1,2 mln Polaków zdecydowanych na emigrację zarobkową

Z najnowszego raportu Work Service „Migracje zarobkowe Polaków” wynika, że odsetek osób rozważających emigrację zarobkową utrzymuje się na stałym wysokim poziomie. Co piąty Polak, aktywny bądź potencjalny uczestnik rynku pracy,

3 komentarze

 1. alek
  19 listopada, 17:43 Reply
  Coś o tym wiem, bo ostatnio sam szukałem pracy i dopiero po jakimś czasie udało mi się osiągnąć to co sobie założyłem.
 2. anett
  30 stycznia, 14:20 Reply
  A ja niestety wciąż szukam pracy i ciągle nie mogę znaleźć. Nie wiem, czy to ze mną coś nie tak, czy z CV.
 3. marcik
  03 lutego, 08:39 Reply
  Niestety pracę znaleźć nie jest łatwo. Wysyłam setki CV i mało kto właśnie odpowiada na nie.

Leave a Reply