Dlaczego warto zorganizować w firmie kurs językowy?
Znane firmy i przedsiębiorstwa zatrudniają zdolnych i wykwalifikowanych pracowników, gdyż od pierwszych chwil przynoszą pierwsze korzyści. Jednak nieustanne zdobywanie swoich umiejętności jest istotne i z pewnością potrzebne. Czy zatem przełożony powinien organizować kursy językowe dla kadry?
Nikogo już nie dziwi, że dużym zainteresowaniem cieszą się kandydaci, którzy umieją przynajmniej jeden język obcy w stopniu zaawansowanym. Świadczy to o chęci rozwoju oraz możliwościach współpracy z międzynarodowymi klientami.
Bywają przypadki, kiedy firma nagle rozpoczyna rozmowy z kontrahentem azjatyckim. Proponuje satysfakcjonujące warunki, aczkolwiek nikt nie zna języka i nie jest w stanie prowadzić konsultacji. Wówczas idealnym wyjściem jest przyspieszony kurs chińskiego lub koreańskiego dla całego działu handlowego.
Z pewnością kursy językowe przynoszą duże dobrego. Początkowo trzeba zainwestować pieniądze w rzetelnego lektora i wykładowcę, ale nawet po krótkim czasie firma zdobędzie klienta i pokaźne przychody.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Kodeks pracy wymaga zmian. Potrzebne jest wsparcie dla firm rodzinnych i promowanie etatów
Kodeks pracy nie odpowiada na dzisiejsze potrzeby rynku – ocenia Jacek Męcina z Rady Dialogu Społecznego. Konieczne jest uproszczenie regulacji oraz doprecyzowanie przepisów dotyczących czasu pracy i zawierania umów o pracę. Kodeks powinien wspierać mniejsze
Stać Cię na więcej, czyli jak otworzyć nowy rozdział w swojej karierze
Decyzja o całkowitej bądź częściowej zmianie ścieżki kariery dotyczy praktycznie każdego pracownika. Bardzo często motywacją do niej jest mało satysfakcjonująca praca, niewłaściwy szef, czy też chęć sprostania nowym wyzwaniom. Nie
Czy szkolenia BHP są skuteczne?
Obowiązkiem każdej firmy jest przeprowadzenie podstawowego szkolenia BHP dla zatrudnionych w ramach umowy o pracę. Okazuje się, że jednak nie każdy pracodawca troszczy się o właściwie przeprowadzenie kursu. Czy szkolenie
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!