Czy warto zawrzeć umowę agencyjną?

Czy warto zawrzeć umowę agencyjną?

Według Kodeksu cywilnego dowolna umowa agencyjna potwierdza działania agenta oraz strony zlecającej konkretne czynności do wykonania. Innymi słowy ustanawia reguły pośredniczenia w operacjach usługowych. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną? Czy warto ją zastosować i dlaczego?

Po pierwsze warto wyjaśnić, że umowa agencyjna przyspiesza komunikację z klientem, generuje zainteresowanych konkretną ofertą, pomaga w sprzedawaniu usług, a także pośredniczy podczas realizacji zamówienia.

Podstawą każdej umowy agencyjnej jest określenie wynagrodzenia dla agenta, okresu współpracy, zasad doliczania premii oraz sposobu prowadzenia wspólnych interesów. Oczywiście dokument musi przyjąć formę pisemną, ponieważ jest bardziej wiarygodny.

Zwykle umowę agencyjną stosuje się w branży budowlanej, ubezpieczeniowej oraz ekonomicznej. Pracownicy trudnią się pozyskiwaniem zainteresowanych, szukają klientów dla zewnętrznej firmy lub osoby, która zaproponuje wykonanie zadania (sprzedaż mieszkania, wynajem, wymiana).

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 0 Comments

W jakich przypadkach stosuje się dumping?

Każda firma posiada indywidualną strategię rozwoju i budowania pozycji na rynku. Czasami stosuje się dość ryzykowne metody, które nie dają gwarancji sukcesu. Wśród nich jest dumping, który znajduje swoich zwolenników.

Wiadomości 0 Comments

Na jakich zasadach zakłada się spółki europejskie?

Każdy przedsiębiorca, który stawia na rozwój swojego interesu i przeniesienie usług także poza Polskę, musi brać pod uwagę otwarcie spółki europejskiej. Z pewnością, aby to nastąpiło należy spełnić kilka istotnych

Wiadomości 0 Comments

Czym zajmuje się Polska Klasyfikacja Działalności?

PKD powstała cztery lata temu na wyraźną prośbę ONZ we wszystkich krajach UE. Wykorzystuje kody do określania różnych działalności gospodarczych. Po co utworzono PKD? Czym się charakteryzuje oraz jaką wypełnia

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply