Czy warto zawrzeć umowę agencyjną?

Czy warto zawrzeć umowę agencyjną?

Według Kodeksu cywilnego dowolna umowa agencyjna potwierdza działania agenta oraz strony zlecającej konkretne czynności do wykonania. Innymi słowy ustanawia reguły pośredniczenia w operacjach usługowych. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną? Czy warto ją zastosować i dlaczego?

Po pierwsze warto wyjaśnić, że umowa agencyjna przyspiesza komunikację z klientem, generuje zainteresowanych konkretną ofertą, pomaga w sprzedawaniu usług, a także pośredniczy podczas realizacji zamówienia.

Podstawą każdej umowy agencyjnej jest określenie wynagrodzenia dla agenta, okresu współpracy, zasad doliczania premii oraz sposobu prowadzenia wspólnych interesów. Oczywiście dokument musi przyjąć formę pisemną, ponieważ jest bardziej wiarygodny.

Zwykle umowę agencyjną stosuje się w branży budowlanej, ubezpieczeniowej oraz ekonomicznej. Pracownicy trudnią się pozyskiwaniem zainteresowanych, szukają klientów dla zewnętrznej firmy lub osoby, która zaproponuje wykonanie zadania (sprzedaż mieszkania, wynajem, wymiana).

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 3 komentarze

Dlaczego warto by biuro rachunkowe dodało się do Sprawdzonego Księgowego?

Katalog sprawdzonyksiegowy.pl to szereg korzyści zarówno dla poszukujących księgowego, jak i osób prowadzących własne biuro rachunkowe. W przypadku księgowych usługa proponuje dostęp do szeregu przydatnych funkcji, które w widoczny sposób

Wiadomości 0 Comments

Czym charakteryzuje się Krajowa Rada Notarialna?

W zgodzie z obowiązującymi przepisami Krajowa Rada Notarialna została powołana, aby reprezentować wszystkich notariuszy polskich na szczeblu krajowym. Oprócz tego ma zadania dodatkowe, które zostały narzucone w momencie jej budowania.

Wiadomości 0 Comments

Bankomaty coraz lepiej chronione przed atakami przestępców

Liczba transakcji bankomatowych od dwóch lat utrzymuje się na stałym poziomie. Według NBP wartość wypłacanej gotówki w II kwartale tego roku sięgnęła 184 mln zł. Polacy coraz częściej korzystają z usługi BLIK

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply