Co warto wiedzieć na temat umowy zlecenia?

Co warto wiedzieć na temat umowy zlecenia?

W dzisiejszych czasach zdobywanie zatrudnienia wymaga ogromnej cierpliwości i kreatywności w poszukiwaniach (atrakcyjne CV, przekonujący list motywacyjny, dobre portfolio). Problemy ekonomiczne oraz gospodarcze spowodowały, że na rynku pracy brakuje ciekawych ofert (pełny etat, umowa o pracę, satysfakcjonujące wynagrodzenie) i propozycji dobranych do wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. Młodzi ludzie są skazani na bezrobocie lub umowę zlecenie. To wciąż najpopularniejsza forma zawierania współpracy i budząca największe kontrowersje.

Już na wstępie należy powiedzieć, że umowa zlecenie zawierana jest na podstawie… Pełna wersja artykułu dostępna po kliknięciu… Umowa zlecenia

You might also like

Jakie dofinansowanie dla międzynarodowych przedsiębiorców?

Aktualnie na terenie Polski otwiera się dużo przedsiębiorstw, które planują świadczyć swoje usługi poza granicami. Zazwyczaj chodzi o rynek europejski, który daje wiele możliwości działania i nadziei na konkretny zysk.

Co pracodawca sprawdza na rozmowie kwalifikacyjnej?

Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które prowadzi nabór na wybrane stanowisko, organizuje rozmowę rekrutacyjną. Metoda sprawdzania wiedzy i umiejętności zależy od umownych oczekiwań pracodawcy. Wiele zadań i testów powtarza się prawie zawsze.

Kto kontroluje przestrzeganie Kodeksu Pracy?

Sprawozdania Centralnego Inspektoratu Pracy pokazują jasno jakie przepisy nie są przestrzegane przez polskich przedsiębiorców wobec pracobiorców. W kraju odbywa się średnio 90 tysięcy kontroli u 70 tysięcy firm rocznie. Niestety

1 Comment

  1. marcik
    03 lutego, 08:51 Reply
    Umowa zlecenie jest o tyle dobra, że można mieć elastyczne godziny pracy. To chyba jedyny plus.

Leave a Reply