Czy telefoniczna umowa może zostać zerwana?

Czy telefoniczna umowa może zostać zerwana?

Ostatnio marketing telefoniczny stał się bardzo popularny. Większość firm próbuje przejmuje inicjatywę i dzwoni do klienta. Od czasu do czasu w celach informacyjnych, innym razem z przyczyn handlowych. W drugiej opcji nie raz kończy się zawarciem umowy. Czy można anulować decyzję oznajmioną telefonicznie? W jaki sposób to uczynić?

Po pierwsze trzeba wyjaśnić, że większość transakcji realizowanych przez telefon odbywa się spontanicznie i bezmyślnie. Dlatego też często pojawiają się problemy i wątpliwości dotyczące słuszności podjętych kroków.

Ze względu na liczne kłopoty wprowadzono przepisy, aby uregulować sprawę i nie pozwolić na niezadowolenie konsumentów. W zgodzie z ustaleniami klient może do 10 dni zrezygnować z zawartej przez telefon umowy. Jeśli nie został powiadomionych o swoich prawach termin ten przedłuża się do 90 dni.

Jeśli klient wybierze anulację umowy musi w określonym czasie sporządzić odpowiednie pismo i przekazać je listem poleconym. Należy pamiętać, że znaczenie ma data stempla pocztowego. Po rozpatrzeniu dokumentu umowa jest rozwiązywana, o czym informuje się samego zainteresowanego.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Czy notariusz może pracować jedynie w kancelarii?
Next Kiedy dochodzi do mobbingu?

You might also like

Kiedy pracodawca korzysta z umowy na zastępstwo?

Pracodawca ma możliwość zatrudnienia nowego pracownika na czas niedyspozycji innego pracującego już w jego firmie. Współpracę taką reguluje umowa o pracę na zastępstwo. Regulacje zawarte w Kodeksie Pracy w artykule

Czym charakteryzuje się umowa agencyjna?

Według Kodeksu cywilnego każda umowa agencyjna zakłada funkcjonowanie agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do zrealizowania. Inaczej mówiąc ustanawia regulamin pośredniczenia w usługach. W jakim celu podpisuje się umowę agencyjną?

Jakie pełnomocnictwa cieszą się popularnością?

Każdy przedsiębiorca lub nawet osoba prywatna może zdecydować, kto będzie występował w obronie jego prywatnych interesów. Czasami sam zainteresowany nie ma czasu i możliwości, żeby zabiegać o swoje prawa. Dobrym

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply