Plusy i minusy zarządzania spółką z o.o.
Zgodnie z przepisami powodem zakładania spółki jest posiadanie działalności gospodarczej o dowolnym charakterze. Zwykle funkcjonuje w ramach umowy między członkami lub ustalonego wcześniej statutu. To właściciele decydują o sposobie prowadzenia swoich interesów. Czy warto założyć spółkę z o. o.? Czym się wyróżnia i z jakiego powodu jest tak rozpowszechniona?
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością znajduje się wśród spółek kapitałowych i jest zakładana przez jedną lub więcej osób. Kodeks nie określa maksymalnej liczby członków, ale zwykle prowadzi ją do 10 wspólników.
Aby założyć spółkę trzeba wpisać ją do KRS, nadać osobowość prawną, zdobyć NIP, REGON oraz otworzyć rachunek w banku.
Największym plusem tej spółki jest brak odpowiedzialności osobistej członków za żądania wierzycieli. Innymi słowy problemy materialne należą do spółki, a nie do właścicieli. Pozwala do uniknąć osobistej upadłości i obarcza tylko działalność.
Poza tym spółka powinna wybrać zarząd i nadać mu role reprezentacyjne i decyzyjne. Oprócz tego członkowie podpisują oświadczenia, w których zgadzają się na propozycje i respektowanie postanowień umownych.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Banki liczą na ożywienie w kredytach konsumpcyjnych
Dzięki stabilnemu wzrostowi gospodarczemu i programowi „Rodzina 500 plus” konsumenci powinni masowo ruszyć na zakupy. Lider rynku sprzedaży ratalnej, Santander Consumer Bank, liczy na większy popyt na kredyty gotówkowe, zwłaszcza w kanale
Rusza druga edycja prestiżowego Konkursu!
Włóż energię w swoją przyszłość! Zostań Finalistą ogólnopolskiego konkursu i wygraj ciekawe nagrody! Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań ma zaszczyt zaprezentować II Ogólnopolski Konkurs Prawa Energetycznego „Prawo z energią”!
Skorzystałeś z usługi mechanika, prawnika lub fryzjera? Pamiętaj o paragonie!
Od 1 stycznia 2015 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy fiskalne, które zobligowały kolejne grupy podatników do stosowania kas rejestrujących bez względu na wysokość osiąganych dochodów. Paragony za świadczenie usług na
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!