Plusy i minusy zarządzania spółką z o.o.

Plusy i minusy zarządzania spółką z o.o.

Zgodnie z przepisami powodem zakładania spółki jest posiadanie działalności gospodarczej o dowolnym charakterze. Zwykle funkcjonuje w ramach umowy między członkami lub ustalonego wcześniej statutu. To właściciele decydują o sposobie prowadzenia swoich interesów. Czy warto założyć spółkę z o. o.? Czym się wyróżnia i z jakiego powodu jest tak rozpowszechniona?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością znajduje się wśród spółek kapitałowych i jest zakładana przez jedną lub więcej osób. Kodeks nie określa maksymalnej liczby członków, ale zwykle prowadzi ją do 10 wspólników.

Aby założyć spółkę trzeba wpisać ją do KRS, nadać osobowość prawną, zdobyć NIP, REGON oraz otworzyć rachunek w banku.

Największym plusem tej spółki jest brak odpowiedzialności osobistej członków za żądania wierzycieli. Innymi słowy problemy materialne należą do spółki, a nie do właścicieli. Pozwala do uniknąć osobistej upadłości i obarcza tylko działalność.

Poza tym spółka powinna wybrać zarząd i nadać mu role reprezentacyjne i decyzyjne. Oprócz tego członkowie podpisują oświadczenia, w których zgadzają się na propozycje i respektowanie postanowień umownych.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Wiele firm zainteresowanych startem w przetargach zmieni swoją strategię

Znowelizowana w lipcu ustawa Prawo zamówień publicznych modyfikuje m.in. zasady udzielania zamówień oraz sposób przygotowania i prowadzenia postępowań, promuje też pozaekonomiczne cele zamówień, np. integrację społeczną. W pierwszych tygodniach obowiązywania nowego prawa pojawiło

Wiadomości 0 Comments

Gdzie można spotkać interwenienta?

Interwenientem jest osoba, która uczestniczy w procesie cywilnym. Zazwyczaj przyczyną włączenia do postępowania jest spełnienie konkretnego celu. W zgodzie z polskim prawem interwencja przyjmuje dwie formy. Jaki podział wybiera się

Wiadomości 0 Comments

Kiedy Rada Fiskalna rozpocznie działanie?

W planach posłów jest powołanie Rady Fiskalnej, która zajmie się środkami finansowymi Rzeczpospolitej. Już w lipcu poprzedniego roku przedstawili projekt ustawy stabilizującej funkcjonowanie instytucji oraz plany naprawcze na najbliższe lata.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply