Dlaczego przedsiębiorcy zakładają spółki z o.o.?
Zgodnie z przepisami celem założenia spółki jest zorganizowanie działalności gospodarczej o dowolnym charakterze. Zwykle funkcjonuje w ramach umowy między członkami lub ustalonego wspólnie statutu. To właściciele decydują o sposobie pielęgnowania swoich interesów. Czy opłaca się założyć spółkę z o.o.? Czym się charakteryzuje i dlaczego jest tak popularna?
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością znajduje się w grupie spółek kapitałowych i może zostać założona samodzielnie lub więcej osób. Prawo nie ustanawia maksymalnej liczby członków, jednak zazwyczaj prowadzone są przez kilku wspólników.
Aby otworzyć spółkę trzeba wpisać ją do KRS, ustanowić osobowość prawną, załatwić NIP, REGON oraz otworzyć konto w banku.
Największym atutem spółki z o.o. jest brak odpowiedzialności członków za żądania kredytodawców. Oznacza to, że problemy finansowe należą do spółki, a nie do każdego wspólnika z osobna. Pozwala do uniknąć osobistej upadłości i obarcza jedynie działalność.
Oczywiście spółka musi powołać zarząd i określić funkcje reprezentacyjne i zarządzające. Poza tym członkowie muszą wystawić oświadczenia, w których zgadzają się na przedstawicielstwo i szanowanie postanowień umownych.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Co ile miesięcy organizować ocenę pracowniczą?
W dużych firmach i korporacjach prowadzi się cykliczne oceny pracowników. Są one potrzebne, żeby uwypuklić powtarzające się błędy, pochwalić za sukcesy lub przedyskutować inne sprawy służbowe. Kiedy pracodawca musi zaliczyć
Na czym polega job sharing?
Problem z odnalezieniem pracy trwa już kilka lat. Duża część bezrobotnych potrzebuje sprawdzonych metod pozyskiwania pracy i próbuje korzystać z udostępnianych i darmowych narzędzi. Wśród nich wskazać trzeba job sharing.
Komu przysługuje urlop proporcjonalny?
Zgodnie z obowiązującym prawem urlop proporcjonalny należy się pracownikom, którzy nie wypełniali powierzonych obowiązków w jednym miejscu pracy przez 12 miesięcy. Wówczas wedle innych reguł ustanawia się ustawową liczbę dni
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!