Charakterystyka internetowej księgi wieczystej?

Charakterystyka internetowej księgi wieczystej?

W Polsce funkcjonuje katalog ksiąg wieczystych, które przedstawiają stan prawny wszystkich nieruchomości na terenie kraju (około 19 mln), dane właściciela oraz pozostałe ważne wiadomości. To wygodne rozwiązanie dla osób, które planują zakup domu lub mieszkania, ponieważ mogą sprawdzić możliwości finansowe sprzedającego. Dodatkowym ułatwieniem jest system internetowych ksiąg wieczystych. Co to jest?

Księgi wieczyste organizowane są przez wszystkie sądy rejonowe. Zajmują się wpisywaniem, wykreślaniem lub modyfikowaniem stanu prawnego. Warto wspomnieć, że od niedawna można je przeglądać również za pośrednictwem internetu.

Należy mieć na uwadze, że w sieci potencjalny klient odszuka ponad 70% wszystkich powstałych ksiąg. Znaczy to, że w warunkach domowych można przejrzeć historię wybranej nieruchomości, możliwe zadłużenia i kredyty właściciela.

Mobilny dostęp do ksiąg pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazdy do pobliskiego sądu. W jednej chwili można znaleźć wszystkie ważniejsze dane i rozwiać pojawiające się wątpliwości i obawy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Praca 1Comments

Kto diagnozuje występowanie chorób zawodowych?

W ostatnim czasie ciężko wskazać etat, na którym podwładny nie przeżywa problemów fizycznych lub psychicznych. Najczęściej zatrudnionym towarzyszy stres lub przesilenie organizmu. W związku z częstymi problemami zdrowotnymi podwładnych powstała

Czemu warto szukać stażysty?

Obecnie wiele korporacji ma poważne problemy ze znalezieniem odpowiedniego specjalisty. Często na ofertę pracy odpowiadają osoby o małych umiejętnościach, bez wyższego wykształcenia i wygórowanymi oczekiwaniami finansowymi. Czy w związku z

Jak wygląda praca lidera?

Najczęściej poważne firmy zatrudniają wielu podwładnych, którzy pracują we wskazanych działach i wykonują zróżnicowane zadania. Każda odrębna jednostka składa się z kilku podwładnych i przełożonego, który monitoruje i rozdziela obowiązki.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply