Jakie dofinansowanie dla międzynarodowych przedsiębiorców?
Aktualnie na terenie Polski otwiera się dużo przedsiębiorstw, które planują świadczyć swoje usługi poza granicami. Zazwyczaj chodzi o rynek europejski, który daje wiele możliwości działania i nadziei na konkretny zysk. Aczkolwiek, aby przedsiębiorstwo mogło prawidłowo funkcjonować trzeba przygotować dość duży wkład własny. Jak uniknąć wstępnych opłat lub zmniejszyć je do minimum?
Otóż wśród programów dotacyjnych UE znajdują się również takie, które chcą wspomagać finansowo niewielkie przedsiębiorstwa. Aby otrzymać dofinansowanie trzeba spełnić kilka podstawowych warunków.
Punktem wyjścia jest złożenie wniosku, który będzie równoznaczny z udziałem w konkursie unijnym. Powinien zawierać informacje o działalności oraz listę wydatków poniesionych na stworzenie międzynarodowej firmy. Trzeba jednak uważać, bowiem nie wszystkie zakupy będą akceptowane.
Właściciele firm mogą wnioskować o pokrycie kosztów związanych ze zorganizowaniem akcji reklamowej, stoiska, dowozem towaru oraz pracowników, posiłkami. Oprócz tego UE pokryje podatek od towarów i usług.
Planowane dotacje plasują się na poziomie 10 tys. zł lub więcej, jeśli przedsiębiorca opłaci minimum połowę wydatków.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Czy umowa uaktywniająca jest potrzebna?
Od 2 lat możliwe jest w Polsce skorzystanie z umowy uaktywniającej. Podpisywana jest między prawnymi opiekunami a nianią, która deklaruje się do opieki i wychowania niepełnoletniego dziecka na czas określony.
Czym zajmuje się komisja BHP?
Komisja BHP powoływana jest w dużych przedsiębiorstwach, które zatrudniają ponad 250 podwładnych. Celem działania jest kontrola i monitorowanie bezpieczeństwa na stanowiskach pracy oraz respektowanie założeń regulaminu BHP. Jakie są szczegółowe
Na jakich zasadach będą pracowali cudzoziemcy?
Od jutra wchodzą w życie nowe ustalenia prawne dotyczące pozyskiwania pracowników obcokrajowców. Zmianie poddane zostaną najważniejsze i działające do tej pory zasady. W dużej mierze te, które dotyczyły otrzymywania zezwolenia
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!