Jak przekazać grudniowe składki z działalności firmy?
W ubiegłym roku ustalono inne przepisy dotyczące opłacania zaliczki za listopad na rzecz rozliczenia podatkowego. Do tej pory należało dwukrotnie opłacić składkę, aby zmieścić się w roku podatkowym. Aktualnie nie ma takiego przymusu. Jak w związku z tym przekazywać opłaty, aby funkcjonować w zgodzie z prawem?
Wedle poprawek w ustawie przedsiębiorca może grudniową składkę uregulować już na początku roku następnego. To dobre rozwiązaniem, ponieważ można uniknąć dużych opłat w czasie największych rozchodów.
Okazuje się jednak, że nie każdy właściciel własnego biznesu ma prawo skorzystać z najnowszych udogodnień. Limity obejmują przede wszystkim tych podatników, którzy notują największe przychody na koniec roku kalendarzowego. Do 2012 roku składkę ustalało się na podstawie dochodów z poprzednich miesięcy, ale w odniesieniu do grudnia, jako najlepszego okresu sprzedaży, byłoby to niesprawiedliwe. W związku z tym pieniądze powinny zostać zatrzymane przez dłuższy czas, żeby dobrze rozliczyć się ze swoich zysków.
Podsumowując, trzeba bardzo uważać, aby właściwie policzyć wszystkie składki i zobowiązania wobec organizacji skarbowych. Wszelkie odstępstwa od przyjętych przepisów będą karane.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Czy przekształcenie spółki jest możliwe?
Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem każda spółka handlowa może doprowadzić do przekształcenia. Po spełnieniu wszystkich formalności przejmuje obowiązki i respektuje zgodnie ze swoim wyborem. Jak wygląda i czy opłaca
Wszystko o rozprawie oddzielnej
W zgodzie z przepisami sprawa karna prowadzona między firmami odbywa się w tym samym postępowaniu. Bywają jednak przypadki, w których sąd decyduje o rozłączeniu spraw i wtedy ogłasza rozprawy oddzielne.
Ulga podatkowa od zakupu kas rejestrujących
Posiadanie kas fiskalnych to obowiązek każdego podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą. Istnieje jednak możliwość zdobycia ulgi podatkowej z tytułu nabycia owego sprzętu. Odjąć od podatku można 50% wartości ceny netto potrzebnej
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!