Wyniki Liberty Ubezpieczenia za rok 2014

Wyniki Liberty Ubezpieczenia za rok 2014

Liberty Ubezpieczenia zamknęło 2014 rok z bardzo dobrym wynikiem. Firma zebrała składkę przypisaną brutto w wysokościblisko 315 mln zł (314,84),z czego 73,09 mln zł w IV kwartale i zaufało jej już blisko 520 tys. klientów.

Oznacza to 6%-owy wzrost w porównaniu do 2013 roku, podczas gdy cały rynek ubezpieczeń działu II skurczył się po III kwartałach 2014 r. o 1,8%. Bardzo dobry rezultat to przede wszystkim efekt wzrostu sprzedaży ubezpieczeń dobrowolnych. Chodzi szczególnie o Autocasco – przypis pochodzący z tego produktu był o 18% wyższy niż rok wcześniej, co przy spadającym rynku o 0,9% (po III kwartałach) oznacza szybki wzrost udziału Liberty w tym segmencie. Firma zanotowała także wysoką, bo aż 76%-ową dynamikę sprzedaży ubezpieczeń mieszkaniowych. W czwartym kwartale natomiast Liberty Ubezpieczenia po raz pierwszy zaoferowało polisy dla małych i średnich przedsiębiorstw.

“Miniony rok byłmilowym krokiem w rozwoju naszej firmy. Zmieniliśmy się w organizację o wielokanałowej sieci dystrybucji oraz zróżnicowanej ofercie produktowej skierowanej zarówno do Klientów indywidualnych jak i biznesowych. Co najważniejsze utrzymaliśmy bardzo wysoki poziom obsługi Klienta oraz likwidacji szkód”- powiedział Marcin Warszewski, Dyrektor Generalny Liberty Ubezpieczenia.

Firmy polubiły Liberty

W ciągu 3 miesięcy od wprowadzenia oferty dla małych i średnich przedsiębiorstw Liberty Ubezpieczenia pozyskało ponad 1000 Klientów. “Wysoka dynamika sprzedaży polis dla sektora MSP pokazuje, że obraliśmy dobry kierunek rozwoju naszych produktów. Strzałem w dziesiątkę było stworzenie dedykowanej poszczególnym branżom oferty oraz prostego i intuicyjnego w obsłudze kalkulatora. Zostało to docenione przez agentów, którzy dotychczas współpracowali z nami jedynie w zakresie obsługi Klientów indywidualnych”- podsumowuje Marcin Warszewski, Dyrektor Generalny Liberty Ubezpieczenia.

Przewagą konkurencyjną oferty dla MSP Liberty Ubezpieczenia jest dostosowanie zakresu ochrony do specyfiki poszczególnych branż. Dzięki temu każdy z Klientów firmy otrzymuje ubezpieczenie potrzebne w jego działalności. Liberty przygotowało ofertę dedykowaną różnym sektorom w podziale na dziewięć kategorii: biuro i informatyka; sklep i sprzedaż; edukacja; zdrowie, sport i uroda; wypoczynek i gastronomia; naprawy i usługi; budownictwo; produkcja oraz apteki.

Wołoszański zapadł w pamięć

Dobry wynik to także zasługa kampanii reklamowej z udziałem Bogusława Wołoszańskiego, zrealizowanej przez ubezpieczyciela z okazji zmiany nazwy firmy z Liberty Direct na Liberty Ubezpieczenia. Nowa marka podkreśliła zmianę strategii biznesowej. Kampania skutecznie pomaga budować atrybuty marki, takie jak wiarygodność, wielokanałowość i wieloproduktowość. Jej dobre rezultaty potwierdzają wyniki badań marketingowych przeprowadzonych przez IPSOS w grudniu 2014 r., czyli w niespełna 6 tygodni po rozpoczęciu kampanii. Pokazały one, że marka jest rozpoznawana przez 83% osób decydujących o zakupie polisy ubezpieczeniowej. Pozytywnie odebrany został także nowy ambasador marki – Bogusław Wołoszański. 82% badanych skojarzyło dziennikarza z kampanią wskazując równocześnie, że postrzegają go jako osobę wiarygodną, sympatyczną, przyjazną i uczciwą. Badania zostały zrealizowane na grupie 500 osób.

Liberty ubezpiecza floty

Liberty zdecydowało także o wprowadzeniu oferty ubezpieczeń pojazdów dla przedsiębiorców. Jest ona już dostępna u brokerów i agentów, a dla firm posiadających do 10 pojazdów dostępna będzie wkrótce także poprzez internet i telefon.

“W ciągu ostatnich lat osiągnęliśmy bardzo wysoką jakość w zakresie obsługi Klienta i likwidacji szkód komunikacyjnych. Chcemy wykorzystać te umiejętności w segmencie przedsiębiorstw. Ponadto w 2014 roku nastąpił 14-procentowy wzrost sprzedaży nowych aut spowodowany głównie przez zakupy samochodów dla firm oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Dlatego uważamy, że warto zawalczyć o ten segment rynku.”- komentuje Marcin Warszewski, Dyrektor Generalny Liberty Ubezpieczenia.

Oferta Liberty dla flot jest komplementarna z ofertą MSP. Przedsiębiorstwa, które posiadają polisę dla firm w Liberty, będą premiowane dodatkową zniżką na ubezpieczenie floty. Klienci flotowi otrzymają też stałą sumę ubezpieczenia dla pojazdów do 3 lat eksploatacji. Zaletą oferty jest min. brak udziałów własnych w szkodach szybowych i powstałych w następstwie żywiołów np. gradu czy powodzi.

Większe floty będą ubezpieczane na warunkach umowy generalnej obejmującej kompleksowo wszystkie pojazdy Klienta. Tego typu kontrakty będą ustalane indywidualnie, a oferta dopasowywana zakresowo do potrzeb i profilu działalności.

Szczególne warunki Liberty ma dla przedsiębiorców ubezpieczających do 10 pojazdów, w tym dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Szkoda na jednym aucie nie będzie wpływała na składkę odnowieniową pozostałych samochodów ubezpieczonych w Liberty.

Klienci i brokerzy ubezpieczający floty w Liberty będą obsługiwani przez dedykowanych opiekunów nadzorujących m.in. likwidację szkód. Równocześnie Liberty będzie oferować przedsiębiorstwom dobrowolne bezpłatne narzędzia do poprawy szkodowości i monitoringu zachowań kierowców.

Agenci siłą Liberty

Zasadniczy wpływ na wyniki Liberty za 2014 rok miała współpraca z agentami. Obecnie polisy firmy oferuje ponad 8 tys. doradców, którzy w znacznym stopniu odpowiadają za wzrost liczby polis sprzedanych w 2014 r.

Liberty Express już wkrótce

Pomimo koncentracji na rozwoju biznesu w kanałach tradycyjnych Liberty Ubezpieczenia pracuje równocześnie nad innowacjami w kanale directowym. W najbliższych miesiącach ubezpieczyciel planuje wdrożyć nowatorskie rozwiązanie “Liberty Express”, która umożliwi zakup polis Klientom oraz sprzedaż polis przez agentów w ekspresowym tempie.

Liberty Ubezpieczenia

You might also like

Ubezpieczenia 0 Comments

Stabilne wyniki PZU: 3 mld zł zysku w 2014 roku

Pomimo niesprzyjających warunków regulacyjnych i gospodarczych wynik finansowy Grupy PZU za 2014 rok wyniósł blisko 3 mld zł. Składki przypisane brutto urosły o 2,5% względem roku 2013 i zamknęły się

Ubezpieczenia 0 Comments

Czy można oszczędzić, kupując OC i AC w pakiecie?

Produkty finansowe coraz częściej sprzedawane są w pakietach, dzięki czemu klienci płacą za nie mniej, niż gdyby mieli kupować je osobno. Dobrze obrazuje to przykład ubezpieczeń komunikacyjnych OC i autocasco

Ubezpieczenia 0 Comments

Czy ubezpieczenie turystyczne jest konieczne?

Na czas wakacji czeka chyba każdy. Część osób już wybrała konkretne oferty i czeka na nadejście gorących dni. Większość jednak nie pamięta o przydatnym i dobrym ubezpieczeniu turystycznym. Czy naprawdę

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply