Wszystko o mediacji

Wszystko o mediacji

Procedura mediacyjna od wielu lat traktowana jest jako metoda rozwiązywania konfliktów i problemów, na końcu której zawsze osiąga się kompromis. Często także sąd proponuje przeprowadzenie spotkania mediacyjnego, aby zakończyć nieporozumienie. Czy rzeczywiście pomoc mediatora zakończy długotrwałe waśnie stron postępowania?

Aby mediacja przyniosła skutki skłóceni muszą wyrazić zgodę i samodzielnie podjąć decyzję o uczestnictwie w całym procesie. Na straży powinien czuwać mediator, który szybko i bezboleśnie poprowadzi sprawę oraz pomoże w sformułowaniu wspólnych wniosków.

Często stronami sporu są przedsiębiorcy lub sąsiedzi, którzy nie potrafią się porozumieć, szukają pretekstu i działają na niekorzyść drugiej strony. Przeważnie samodzielna próba godzenia nie daje rezultatów, a także daje przeciwny skutek.

Wyboru mediatora może dokonać tylko sąd, który deleguje odpowiednią osobę z całej listy zatrudnionych pracowników. Od tego momentu swoje czynności rozpoczyna mediator, który podejmuje współpracę i stara się oczyścić ciężką atmosferę.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wszystko o organizacjach związkowych

Fundamentalnym przywilejem podwładnych, szczególnie pracujących w rozbudowanych korporacjach, jest formowanie organizacji związkowych. Powód zakładania jednostek jest jeden: połączenie podwładnych wypełniających ten sam zawód oraz wspólne dążenie do poprawy standardów pracy.

Polska jednym z liderów branży call contact center

Rynek usług call i contact center w Polsce rośnie w tempie 30 proc. Działające na nim firmy świadczą coraz bardziej wyspecjalizowane usługi dla większości sektorów. To już nie są zwykłe infolinie czy akwizycja przez telefon. Coraz

Praca 0 Comments

Dlaczego warto zorganizować w firmie kurs językowy?

Znane firmy i przedsiębiorstwa zatrudniają zdolnych i wykwalifikowanych pracowników, gdyż od pierwszych chwil przynoszą pierwsze korzyści. Jednak nieustanne zdobywanie swoich umiejętności jest istotne i z pewnością potrzebne. Czy zatem przełożony

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply