Największa na świecie kancelaria doradztwa prawnego otworzyła w Warszawie centrum biznesowe
Grupa Dentons, największa na świecie kancelaria doradztwa prawnego, która otworzyła w Warszawie centrum usług wspólnych, podkreśla, że o wyborze lokalizacji zadecydował dostęp do wykwalifikowanej kadry, atrakcyjna cena wynajmu, nowoczesne otoczenie biznesowe oraz infrastruktura techniczna. Centrum będzie prawdziwym biznesowym hubem. Ma obsługiwać aż siedem obszarów działalności Grupy w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.
– Warszawa zaoferowała nam najlepszą kombinację różnych wartości – wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Piotr Macieja, dyrektor Dentons Business Services EMEA. – Liczyły się przede wszystkim dostęp do utalentowanych, mówiących wieloma językami pracowników, powierzchni biurowej w atrakcyjnych cenach, nowoczesnego otoczenia biznesowego oraz dobrej infrastruktury technicznej. Mamy nadzieję, że nasi prawnicy dostaną w Warszawie lepsze wsparcie, a zadania będą wypełniać w bardziej efektywny od strony finansów i kosztów sposób.
Grupa Dentons jest największą pod względem zakresu usług i miejsc prowadzenia działalności firmą prawniczą na świecie. Zatrudnia doświadczonych, notowanych wysoko na rozmaitych listach rankingowych specjalistów, którzy świadczą usługi doradztwa prawnego w 55 krajach (przeszło 125 lokalizacji), zapewniając rozwiązania biznesowe w 24 sektorach gospodarki i 40 obszarach prawa. Usługi kancelarii zawsze dostosowane są do lokalnych, regionalnych i jednocześnie globalnych potrzeb.
Kilka dni temu ruszyło w Warszawie nowe centrum usług wspólnych Dentons Business Services EMEA (DBSE). Jego uruchomienie było wspólną inicjatywą dwóch regionów przedsiębiorstwa – brytyjskiego, bliskowschodniego, afrykańskiego (UKMEA) oraz europejskiego. Poprzez skupienie w jednym miejscu funkcji dotychczas realizowanych w różnych biurach nowa placówka ma efektywniej wykorzystywać atut skali i zasoby obu regionów. Dzięki temu kancelaria ma świadczyć usługi w jeszcze wyższej niż obecnie jakości.
– Nowe miejsca pracy są bardzo wysokiej jakości – przekonuje Piotr Macieja. – Do tej pory funkcje takie jak IT, finanse, księgowość, marketing były realizowane przez specjalistów Dentonsa w poszczególnych, rozproszonych lokalizacjach. Teraz zdecydowaliśmy się na ich centralizację. Z Warszawy będziemy wspierać kolegów w naszych oddziałach europejskich i regionie EMEA, realizując stąd wybrane procesy.
Kierowane przez Piotra Macieję DBSE ma siedzibę w biurowcu Atrium Centrum położonym w ścisłym centrum Warszawy, blisko stołecznego biura Dentons. Centrum zatrudnia obecnie ponad siedemdziesięciu specjalistów z zakresu usług finansowych, business development, marketingu, human resources oraz IT. W ciągu najbliższych dwóch lat firma planuje dalszy rozwój DBSE. Do końca przyszłego roku, jak prognozuje Piotr Macieja, zatrudnienie może wzrosnąć nawet dwukrotnie, do 150 etatów. Docelowo w warszawskim centrum ma pracować około 250–300 osób.
– Mam nadzieję, że integracja procesów biznesowych będzie postępowała i w związku z tym będziemy realizować procesy w bardziej efektywny sposób, dawać lepszą jakość naszym prawnikom i klientom – zapowiada Piotr Macieja. – W odróżnieniu od innych tego rodzaju ośrodków na polskim rynku nasze biuro ma bardzo zdywersyfikowany profil. W tej chwili wspieramy siedem funkcji biznesowych, a będzie ich jeszcze więcej. Wiele z nich to obszary wysoce specjalistyczne. Realizujemy złożone procesy biznesowe takie jak marketing czy wsparcie sprzedaży. Taka dywersyfikacja powoduje, że to jest bardzo energetyczne i pozytywne miejsce.
Warszawskie centrum jest pierwszym przedsięwzięciem łączącym regiony kancelarii Dentons, co wpisuje się w ogólnoświatową strategię Grupy.
– Jednym z jej elementów jest integracja biur oraz biznesu – precyzuje Piotr Macieja. – Ten projekt realizuje taką strategię Dentonsa i będzie ją wspierał.
You might also like
Państwowa Inspekcja Pracy zyska nowe uprawnienia
Ustalenie minimalnej stawki godzinowej na umowach- zlecenie będzie rewolucyjną zmianą. Również dla Państwowej Inspekcji Pracy, która będzie sprawdzać prawidłowość naliczania i wypłacania wynagrodzeń – ocenia Wojciech Gonciarz z Głównego Inspektoratu Pracy. Za zaniżanie
W ciągu 2–3 lat kryzysu w finansach Polski nie będzie
Gospodarka udźwignie program „Rodzina 500 Plus”, gorzej będzie z kosztami realizacji pozostałych zapowiedzi rządu – ocenia prof. Stanisław Gomułka. Szczególnie kosztowne mogą się okazać obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej od
System ubezpieczeń społecznych czekają poważne wyzwania demograficzne
System powszechnych ubezpieczeń społecznych, którym administruje ZUS, obejmuje ponad 20 mln Polaków. Składki na ubezpieczenia społeczne pobierane są od 14,5 mln, a miesięcznie ZUS wypłaca emerytury i renty dla ponad 7 mln
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!