Kiedy udzielana jest pomoc regionalna?

Kiedy udzielana jest pomoc regionalna?

W planach Unii Europejskiej znajduje się rozbudowana pomoc krajom członkowskim. W grupie problemów, które wymagają interwencji znaleźć można przede wszystkim szkolnictwo, rynek pracy oraz rolnictwo i gospodarka. Niewiele uwagi poświęca się niewielkim i niesamodzielnym miasteczkom. Czy wsparcie regionalne przyniesie pożądane efekty? Czym się wyróżnia?

Zgodnie z umową pomoc regionalna powinna działać w latach 2014-2020 i troszczyć się o regiony wybrane przez Komisję Europejską jako potrzebujące pilnego wsparcia. Omawiane czynności wystartowały z początkiem lipca i potrwają jeszcze 5 lat.

Chodzi przede wszystkim o poprawę regionalnej gospodarki, której stan związany jest z niefortunną lokalizacją oraz brakiem pracy. Poza tym konieczne jest nadzorowanie wszystkich działań oraz organizowanie czynności prowadzących do poprawy gospodarki.

Nie należy zapominać o wyrównaniu szans dla małych i dużych przedsiębiorstw, tworzeniu dodatkowych miejsc pracy, rozszerzaniu oferty firm produkcyjnych oraz odpowiednim zarządzaniu pozyskanymi funduszami.

Podczas wybierania najbardziej potrzebujących miejsc KE kierowała się ograniczonym dostępem do innowacji, brakiem wielu połączeń komunikacyjnych (autostrady, kolej) oraz niedoborem wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 1Comments

Rekrutacja. Jak wygląda z perspektywy pracodawcy?

Nie tylko duże firmy i renomowane korporacje muszą organizować procedurę rekrutacyjną, aby wybrać najlepszego kandydata. Jest to obecnie standardowe działanie, które pozwala wyeliminować najgorszych i drogą selekcji wskazać najlepszego. Kiedyś

Wiadomości 0 Comments

Jakie obowiązki musi wykonać interwenient?

Interwenient to osoba, która bierze udział w procesie cywilnym. Zwykle powodem przystąpienia do sprawy jest uzyskanie wyznaczonego celu. Zgodnie z polskimi przepisami interwencja przyjmuje dwie formy. Jaki podział wykorzystywany jest

Wiadomości 0 Comments

Wzrost PKB utrzyma się w tym roku na poziomie ok. 3,5 proc. Gospodarkę wspierać będzie m.in. program „Rodzina 500 plus”

W najbliższych kwartałach wzrost PKB Polski powinien utrzymać się na poziomie ok. 3,5 proc. – prognozuje ekonomista Ignacy Morawski. Naszą gospodarkę stymulować będzie przede wszystkim wprowadzenie programu „Rodzina 500 plus”.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply