Jakie procedury trzeba dopełnić, aby otworzyć działalność w Rosji?
Od przynajmniej kilku lat inwestorzy skupiają się w Rosji, bowiem tam upatrują źródła pieniędzy i zatrudnienia. Są to głównie przedsiębiorcy z Holandii, Cypru czy Wielkiej Brytanii. Jednak najkorzystniej i najwygodniej otworzyć biznes na miejscu i stacjonarnie proponować swoje usługi. Czy otwarcie firmy w Rosji jest kłopotliwe? Jakie formalności należy dopełnić, żeby zgodnie z prawem otworzyć rosyjski interes?
Wedle analiz Ambasad rozmieszczonych w Rosji obywatele innych państw najchętniej wybierają spółkę z o.o., ponieważ wymaga mało papierkowej roboty i udostępnia cały wachlarz możliwości do otwarcia swojego przedsiębiorstwa.
Aby firma działała wedle prawa należy spełnić kilka podstawowych powinności. W pierwszej kolejności trzeba zgłosić firmę w najbliższym urzędzie skarbowym (procedura trwa pięć dni). Jeśli przedsiębiorca nie jest w stanie osobiście pojawić się w instytucji, wówczas całą dokumentację może przesłać pocztą, ale w takiej sytuacji rejestracja będzie trwało nawet 30 dni. Później ważne będzie zarejestrowanie wzoru pieczęci w miejscu prowadzenia działalności.
Kolejnym krokiem jest otrzymanie kodów statystycznych oraz zapisanie jako płatnika podatku socjalnego. Końcowo wystarczy otworzyć konto w banku oraz przesłać numer rachunku instytucji skarbowej (maksymalnie do 10 dni).
Każdy obcokrajowiec, który planuje otworzyć firmę w Rosji, musi zdawać sobie sprawę, że będzie to problematyczne. Przede wszystkim dlatego, że wobec obcokrajowców stosowane są inne procedury sprawdzające oraz inne warunki (pozwolenie na pobyt stały oraz kartę pracy).
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Czy da się wyszukać i przyjąć idealnego pracownika?
Założeniem każdego przełożonego jest pozyskanie idealnego pracownika na wolne miejsce pracy. Żeby jednak wskazać najlepszego kandydata należy wdrożyć kilka najważniejszych zasad, które ułatwią wybór i pomogą w podjęciu właściwych kroków.
Kodeks pracy wymaga zmian. Potrzebne jest wsparcie dla firm rodzinnych i promowanie etatów
Kodeks pracy nie odpowiada na dzisiejsze potrzeby rynku – ocenia Jacek Męcina z Rady Dialogu Społecznego. Konieczne jest uproszczenie regulacji oraz doprecyzowanie przepisów dotyczących czasu pracy i zawierania umów o pracę. Kodeks powinien wspierać mniejsze
Czy jest się ubezpieczonym na umowie o dzieło?
Osoby wykonujące pracę w ramach umowy o dzieło podlegają ubezpieczeniu społecznemu. Posiadanie umowy o dzieło nie zawsze jednak zobowiązuje do opłacania składek. Fakt pracowania tylko na umowie o dzieło nie
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!