Dużo pracujesz – zadbaj o zdrowie swoich stawów zanim pojawią się ich trwałe choroby

Dużo pracujesz – zadbaj o zdrowie swoich stawów zanim pojawią się ich trwałe choroby

Siedząca lub stojąca praca, mimo, że nie kojarzona z nadmiernym wysiłkiem, ma wpływ na stawy, postawę ciała i na kręgosłup. Pojawiające się od czasu do czasu bóle kręgosłupa, stawów barkowych, nadgarstkowych, biodrowych lub kolanowych to nic innego jak problemy związane ze zbyt długim pozostawaniem w tej samej pozycji. Należą do tego np. prace biurowe, praca stomatologa lub chirurga przy stole operacyjnym. Należy pamiętać o ćwiczeniach, odpowiedniej diecie i właściwych suplementach, aby dłużej zachować zdrowie.

W dzisiejszych czasach pracujemy dłużej i często przebywamy przy biurkach bez przerwy. Zbyt długie siedzenie bez ruchu powoduje bóle pleców, karku, barków i nadgarstków.

 

Problemy ze stawami po wielogodzinnej pracy przy biurku

Stawy międzywyrostkowe kręgosłupa z czasem mogą ulec zmianom zwyrodnieniowym. Zmniejszenie ruchliwości innych stawów także sprzyja ich degradacji. Po wielogodzinnej pracy przy biurku drętwieją ręce. Przyczyną kłopotów z łokciami i nadgarstkami jest najczęściej wielokrotne wykonywanie tych samych ruchów (np. klikanie w myszkę komputerową), co sprawia, że niektóre mięśnie są napięte praktycznie nieustająco. Wówczas ich przyczepy (miejsca, gdzie mięsień przyczepia się do kości) są przeciążone i rozwija się w nich stan zapalny.

Aby utrzymać stawy w dobrej kondycji potrzebne są przerwy w pracy na spacer i rozciągnięcie kończyn, zrobienie kilku skłonów, rozruszanie ciała. Ważne jest, aby nie przebywać zbyt długo w tej samej pozycji. Najlepiej, gdy co godzinę zrobimy 5-10 minut przerwy. Powinniśmy też znaleźć czas po pracy na rozruszanie mięśni i stawów poprzez zajęcia fitness, jogging, pływanie.

 

Dieta w pracy siedzącej

Idealnym sposobem profilaktyki zdrowia stawów jest stosowanie odpowiedniej diety i uzupełnianie jej suplementacją. Należy jeść dużo produktów bogatych w kwasy Omega-3 i witaminę D. W naszej diecie nie powinno też zabraknąć największego źródła wapnia, czyli nabiału. Warto spożywać jogurty, ser żółty czy mleko. Dobre dla stawów jest także chude białe mięso, które można przygotować na przykład na grillu. Niezbędne są zielone warzywa, a przede wszystkim szpinak, który zawiera bardzo dużo witamin.

 

Pierwsze bóle i choroby

Jeżeli pojawią się pierwsze objawy, takie jak bóle stawów lub stan zapalny, obrzęk – jak najszybciej powinniśmy udać się do specjalisty, lekarza. Stan zapalny może przeobrazić się w stan zwyrodnieniowy. Zamiast używać niszczących organizm leków przeciwbólowych powinniśmy zgłosić się do rehabilitanta i zacząć spożywać odpowiedni suplement diety wpływający na regenerację stawów, np. Hyalutidin HC Aktiv. To suplement diety z kompleksem kwasu hialuronowego i chondroityny. Kwas hialuronowy, który jest składnikiem naszego organizmu, a z wiekiem zanika, powinien być uzupełniany. Dzięki płynnej formie i specjalnemu łańcuchowi chemicznemu Hyalutidin HC Aktiv wchłania się szybko i dociera do miejsc z jego niedoborem tzn. tam gdzie jest najbardziej potrzebny. Szczególnie do stawów, skóry, oczu, włosów i paznokci. Tego typu proste działania pomogą nam oszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas i zdrowie – ominie nas długa rehabilitacja, operacje lub przyjmowanie środków sterydowych.

 

Od biurka na narty

Wiele osób planując ferie zimowe lub świąteczne wypady w góry, na narty, chce jak najszybciej dostać się na szczyt i szusować, zdobywać coraz lepsze umiejętności. Jednak odejście od biurka i założenie nart, po zbyt długim czasie, może przyczynić się do kontuzji lub innych urazów. Stawy, które długo nie miały ruchu i odpowiedniego przygotowania odmówią posłuszeństwa. To podstawowy błąd, jaki popełnia wielu ludzi. Aby przygotować swoje stawy do sportowych wyczynów najlepiej kilka tygodni wcześniej zacząć trenować, np. biegać, uprawiać sporty, a dodatkowo wspomagać organizm suplementem diety odpowiednim do utrzymania stawów w dobrej kondycji – zwróćmy uwagę na jego skład, najlepiej jeśli zawiera kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny, którego wysoka koncentracja uzupełnia ilość mazi stawowej i pobudza synowicyty do produkcji w organizmie własnej mazi stawowej. Odpowiednia ilość tego „smaru” poprzez zwiększenie lepkości zmniejsza tarcie i wyrównuje ciśnienie w torebce stawowej. Redukuje również procesy zapalne w stawach. Jest to sposób, dzięki któremu najszybciej i w pełni zregenerujemy stawy. Więcej informacji:  http://www.zapaleniestawow.eu/

Autor zewnetrzny

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Jakie obowiązki ma PKD?

Polska Klasyfikacja Działalności (PKD) została wprowadzona trzy lata temu na wyraźną prośbę ONZ we wszystkich krajach UE. Posługuje się kodami do określania różnych przedsiębiorstw. Po co utworzono PKD? Czym się

Wiadomości 0 Comments

Źródła informacji organów skarbowych o majątku podatnika są praktycznie nieograniczone

Fiskus ma wiele różnych możliwości zdobycia informacji o dochodach i wydatkach podatnika. Organy podatkowe są uprawnione do weryfikacji wydatków i ich pokrycia w uzyskanych dochodach już w ramach czynności sprawdzających, które poprzedzają kontrolę lub postępowanie

Wiadomości 0 Comments

W jakim celu powołano Inspekcję Handlową?

Aktualnie wiele przedsiębiorstw zakłada działalność handlową. Jest rozpowszechniona, ponieważ często daje pokaźne przychody i pozwala zdobyć mnóstwo rzetelnych klientów. Niestety nie w każdym przypadku działania prowadzone są zgodnie z zaleceniami

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply