Czym charakteryzuje się Krajowa Rada Notarialna?
W zgodzie z obowiązującymi przepisami Krajowa Rada Notarialna została powołana, aby reprezentować wszystkich notariuszy polskich na szczeblu krajowym. Oprócz tego ma zadania dodatkowe, które zostały narzucone w momencie jej budowania. Czym trudni się Krajowa Rada Notariuszy? Kto znajduje się w składzie?
Po pierwsze Krajowa Rada Notarialna reprezentowana jest przez przedstawicieli, których mianuje w ramach wolnego i tajnego głosowania. Cały proces powtarza się co 3 lata. Oczywiście wskazani stanowią część społeczności notariuszy, prezentują interesy ogółu oraz utożsamiają się z powszechnie spotykanymi problemami tego zawodu.
Wśród najważniejszych zobowiązań Krajowej Rady Notarialnej wskazać trzeba reprezentowanie wszystkich notariuszy w Polsce oraz poza jej granicami, badanie, weryfikowanie oraz modernizowanie przepisów dotyczących notariatu, a także określanie zasad etyki zawodowej i ich wypełnianie.
Trzeba również wspomnieć, że KRN musi cyklicznie przygotowywać raporty swoich działań i minimum raz w roku przedstawiać Ministrowi Sprawiedliwości. Siedziba instytucji usytuowana jest w Warszawie, gdzie należy wysyłać listy.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Polskie firmy nieprzygotowane na cyberataki
Połowa dużych firm zamierza w ciągu dwóch lat zwiększyć wydatki na bezpieczeństwo systemów informatycznych i ochronę danych. To o tyle istotne, że 40 proc. z nich nie ma nawet scenariusza awaryjnego na wypadek cyberataku. Restrykcyjne
Jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontroluje firmy?
Zgodnie z obowiązującym prawem Zakład Ubezpieczeń Społecznych może kontrolować przedsiębiorstwa. Zazwyczaj chodzi o przekazywanie płatności i świadczeń na rzecz państwa. Jak przebiegają kontrole? Na jakiej podstawie wskazuje się konkretne firmy?
W jaki sposób organizuje się przetargi nieograniczone?
W zgodzie z ustawą o zamówieniach publicznych istnieje przynajmniej kilka sposobów organizowania przetargów. Wszystko zależy od zakresu i rodzaju czynności oraz szczegółowych warunków ogłaszania całej procedury. Jedną z bardziej popularnych
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!