Czym zajmuje się Krajowa Rada Notarialna?

Czym zajmuje się Krajowa Rada Notarialna?

Zgodnie z funkcjonującymi przepisami Krajowa Rada Notarialna powstała, aby reprezentować wszystkich notariuszy w Polsce na szczeblu krajowym. Poza tym posiada obowiązki dodatkowe, które zostały narzucone w chwili jej tworzenia. Czym zajmuje się Krajowa Rada Notariuszy? Kto znajduje się w składzie?

Po pierwsze Krajowa Rada Notarialna reprezentowana jest przez przedstawicieli, których wybiera się w ramach demokratycznego i tajnego głosowania. Cała czynność odtwarzana jest co 3 lata. Oczywiście wybrani są częścią środowiska notariuszy, walczą o interesy ogółu oraz walczą z powszechnie powstającymi problemami tego zawodu.

Wśród fundamentalnych zobowiązań Krajowej Rady Notarialnej skazać trzeba występowanie w imieniu wszystkich notariuszy w Polsce oraz poza jej granicami, badanie, kontrolowanie oraz udoskonalanie praw dotyczących notariatu, a także określanie zasad etyki zawodowej i ich przestrzeganie.

Warto również wspomnieć, że KRN musi systematycznie przygotowywać analizy swojej pracy i co w roku przedstawiać Ministrowi Sprawiedliwości. Siedziba instytucji znajduje się w Warszawie, gdzie należy kierować wszystkie dokumenty.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Sprawy urzędowe 10 komentarzy

Trudne tłumaczenia prawne, jak zadbać o ich jakość?

Żadne tłumaczenie, a w szczególności tłumaczenie specjalistyczne nie powinno polegać na dosłownym przekładzie słów. Poszczególne branże mają swój specyficzny język, którego znajomość jest nieodzownym elementem przygotowania do pracy tłumacza. Tłumaczenia

Pomoc prawna 0 Comments

Jak lekarz odpowiada za swoje błędy?

Każdy lekarz, który otworzył własny gabinet opieki zdrowotnej uważany jest za przedsiębiorcę i powinien spełniać wszystkie obowiązki podatkowe. Poza tym ponosi odpowiedzialność za jakość wykonanych usług oraz zgodność z wcześniejszą

Pomoc prawna 0 Comments

Kto powinien być autorem instrukcji BHP?

Często pracownicy wśród powinności mają przygotowywanie raportów, sprawozdań, planów, dokumentów, nawet programów i aplikacji. Wiele z nich trzeba traktować jako utwory mimo, że powstają tylko na potrzeby przełożonego lub managera.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply