Jak wygląda trening relokacyjny?

Jak wygląda trening relokacyjny?

Od dawna wiadomo, że wyszkoleni i wykształceni podwładni zapewniają firmie wiele korzyści. Trzeba zatem stawiać na nadprogramowe umiejętności i wysyłać zatrudnionych na przydatne i ciekawe szkolenia. Jedną z opcji będzie trening relokacyjny. Jak wygląda i czy komuś się przyda?

Na początek należy wyjaśnić, że zadaniem treningu relokacyjnego jest wprowadzenie kandydata do pracy w oddziale, który usytuowany jest poza krajem. Innymi słowy to delegacja za granicę i klimatyzację w nowym terenie.

Całe szkolenie zostało wydzielona na trzy elementy, żeby profesjonalnie i szybko przekazać całą niezbędną wiedzę. Na początku uczestnicy poznają miejsce docelowe, środowisko, tradycję oraz ciekawe informacje o kraju przyszłego zatrudnienia. Następnie przedstawiane jest stanowisko pracy, zakres powinności oraz zasady panujące w firmie. Na koniec pracownik poznaje szczegóły dotyczące przeprowadzki, otrzymuje wszystkie rady logistyczne i dopełnia kwestie techniczne.

Trening należy przeprowadzić na kilka tygodni przed delegacją lub już w momencie zamieszkania w nowym miejscu. Zazwyczaj trening odbywa się indywidualnie, tzn. trener-pracownik, aby przyspieszyć procedurę i zlikwidować pojawiające się obawy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Ile zarabiają przedsiębiorcy?
Next Jakie obowiązki należą do sądów polubownych?

You might also like

Wszystko o mediacji

Procedura mediacyjna od wielu lat traktowana jest jako metoda rozwiązywania konfliktów i problemów, na końcu której zawsze osiąga się kompromis. Często także sąd proponuje przeprowadzenie spotkania mediacyjnego, aby zakończyć nieporozumienie.

Kto sporządza pisma informacyjne?

Duża cześć firm prywatnych oraz instytucji administracji publicznej stosuje tzw. pisma informacyjne. Dotrzeć mają do petentów i przekazywać istotne dane. Aczkolwiek nie każdy zatrudniony lub urzędnik umie odpowiednio sporządzić taki

Praca 0 Comments

Na jakie przywileje może liczyć podwładna w ciąży?

Według obowiązujących przepisów nie istnieją ograniczenia zawodowe dla kobiet w ciąży. Oczywiście zadania powinny zostać dobrane do predyspozycji fizycznych oraz wskazówek lekarza. Czy ciężarna podwładna może oczekiwać na ewentualne przywileje?

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply