W jakim celu wprowadzono opłaty produktowe?
Wejście do Unii Europejskiej oznaczało dla przedsiębiorców wiele zmian. Wzrosła świadomość, głównie w sprawie zanieczyszczenia środowiska i poruszono kwestie związane z ekologią. Nie powinien zatem zaskakiwać fakt, że wprowadzono odpowiednie przepisy i opłaty produktowe. Czym tak naprawdę są i kto musi je uiszczać?
Ministerstwo Środowiska wprowadziło opłaty produktowe, żeby przekonać przedsiębiorców, że muszą szukać przyjaznych dla środowiska opakowań, które podlegają recyclingowi oraz nie będą mieć wpływu na stan przyrody.
Z każdym rokiem opłaty rosną. Dzieje się tak dlatego, aby właściciele firm zrozumieli powód wprowadzenia ustawy. Trzeba jeszcze wspomnieć, że obejmują przedsiębiorców, którzy prowadzą produkcję na dużą skalę i wykorzystują miliony opakowań.
Obowiązkiem każdego przedsiębiorstwa jest uiszczenie opłaty do końca pierwszego kwartału za opakowania eksploatowane} w poprzednim roku.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Jak wygląda leasingowanie gruntów?
Wśród właścicieli firm leasingowanie jest powszechne i bardzo popularne. Pozwala obniżyć wydatki, ale jednocześnie gwarantuje dobrą jakość i prawo używania wybranego obiektu. Jedną z metod racjonalizowania rozchodów jest leasing gruntów.
Jakie kwestie zawrzeć w umowie prawno-autorskiej?
Każdy twórca, który planuje przekazać, udostępniać lub tworzyć nowe dzieła powinien zabezpieczyć się i zawrzeć umowę prawno-autorską. O czym wspomnieć, aby nie zadziałać na swoją niekorzyść? Jakie informacje są obowiązkowe?
Czym jest działalność koncesjonowana?
Według polskich przepisów istnieje przynajmniej kilka rodzajów działalności. Każda prosperuje na określonych warunkach i w innym celu została powołana. Wśród nich swoje miejsce ma także działalność koncesjonowana. Na czym dokładnie
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!