Jak wygląda umowa poręczenia?
Wielu wierzycieli, którzy dają kredyty, podejmuje decyzję o spisaniu umowy poręczenia. Pismo to zapewnia, że pożyczona gotówka zostanie oddana przez poręczyciela w sytuacji, gdy dłużnik nie będzie mógł. Czy rzeczywiście opłaca się podpisywać taką umowę?
Zwykle umowa poręczenia zawierana jest między kredytobiorcą a instytucją bankową. Niejednokrotnie także osoby prywatne lub firmy wybierają takie rozwiązanie, aby chronić się przed możliwymi komplikacjami.
Umowa poręczenia zawierana jest, jeśli dłużnik posiada przynajmniej jednego poręczyciela, który zobowiązuje się do spłacenia kredytu w przypadku problemów finansowych kredytobiorcy. Warto jednak wiedzieć, że wskazanie takiej osoby jest dość trudne i ewentualnego chętnego naraża na spłatę.
Trzeba na zakończenie powiedzieć, że możliwe szkody związane z opóźnieniem w płatnościach może ponieść także poręczyciel. Wybrana osoba musi zatem przemyśleć możliwość wejścia się w rolę poręczyciela, bowiem jest to duże zobowiązanie i zwykle nie kończy się najlepiej.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Czym jest umowa poręczenia?
Wielu wierzycieli, którzy udzielają kredytu, decyduje się na sporządzenie umowy poręczenia. Dokument ten daje gwarancję, że uzyskane pieniądze zostaną oddane przez poręczyciela w sytuacji, gdy zadłużony nie będzie w stanie.
Dlaczego zawiera się umowy forfaitingowe?
Jedną z metod sprzedaży wierzytelności jest zawarcie umowy forfaitingu. Zachodzi między sprzedawcą i forfaiterem i może zostać zawarta w dowolnej formie. Dlaczego stosuje się tego typu umowy? Czy naprawdę warto
Czym skutkuje brak zapisu w umowie sprzedaży dotyczący ceny?
W przypadku umowy sprzedaży brak ustaleń pomiędzy stronami dotyczącymi ceny usługi lub towaru, może powodować poważne konsekwencje prawne. Ustawodawca wymaga od nas określonych postanowień, które muszą być zawarte w umowie,
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!