Wyniki Liberty Ubezpieczenia za rok 2014

Wyniki Liberty Ubezpieczenia za rok 2014

Liberty Ubezpieczenia zamknęło 2014 rok z bardzo dobrym wynikiem. Firma zebrała składkę przypisaną brutto w wysokościblisko 315 mln zł (314,84),z czego 73,09 mln zł w IV kwartale i zaufało jej już blisko 520 tys. klientów.

Oznacza to 6%-owy wzrost w porównaniu do 2013 roku, podczas gdy cały rynek ubezpieczeń działu II skurczył się po III kwartałach 2014 r. o 1,8%. Bardzo dobry rezultat to przede wszystkim efekt wzrostu sprzedaży ubezpieczeń dobrowolnych. Chodzi szczególnie o Autocasco – przypis pochodzący z tego produktu był o 18% wyższy niż rok wcześniej, co przy spadającym rynku o 0,9% (po III kwartałach) oznacza szybki wzrost udziału Liberty w tym segmencie. Firma zanotowała także wysoką, bo aż 76%-ową dynamikę sprzedaży ubezpieczeń mieszkaniowych. W czwartym kwartale natomiast Liberty Ubezpieczenia po raz pierwszy zaoferowało polisy dla małych i średnich przedsiębiorstw.

„Miniony rok byłmilowym krokiem w rozwoju naszej firmy. Zmieniliśmy się w organizację o wielokanałowej sieci dystrybucji oraz zróżnicowanej ofercie produktowej skierowanej zarówno do Klientów indywidualnych jak i biznesowych. Co najważniejsze utrzymaliśmy bardzo wysoki poziom obsługi Klienta oraz likwidacji szkód”- powiedział Marcin Warszewski, Dyrektor Generalny Liberty Ubezpieczenia.

Firmy polubiły Liberty

W ciągu 3 miesięcy od wprowadzenia oferty dla małych i średnich przedsiębiorstw Liberty Ubezpieczenia pozyskało ponad 1000 Klientów. „Wysoka dynamika sprzedaży polis dla sektora MSP pokazuje, że obraliśmy dobry kierunek rozwoju naszych produktów. Strzałem w dziesiątkę było stworzenie dedykowanej poszczególnym branżom oferty oraz prostego i intuicyjnego w obsłudze kalkulatora. Zostało to docenione przez agentów, którzy dotychczas współpracowali z nami jedynie w zakresie obsługi Klientów indywidualnych”- podsumowuje Marcin Warszewski, Dyrektor Generalny Liberty Ubezpieczenia.

Przewagą konkurencyjną oferty dla MSP Liberty Ubezpieczenia jest dostosowanie zakresu ochrony do specyfiki poszczególnych branż. Dzięki temu każdy z Klientów firmy otrzymuje ubezpieczenie potrzebne w jego działalności. Liberty przygotowało ofertę dedykowaną różnym sektorom w podziale na dziewięć kategorii: biuro i informatyka; sklep i sprzedaż; edukacja; zdrowie, sport i uroda; wypoczynek i gastronomia; naprawy i usługi; budownictwo; produkcja oraz apteki.

Wołoszański zapadł w pamięć

Dobry wynik to także zasługa kampanii reklamowej z udziałem Bogusława Wołoszańskiego, zrealizowanej przez ubezpieczyciela z okazji zmiany nazwy firmy z Liberty Direct na Liberty Ubezpieczenia. Nowa marka podkreśliła zmianę strategii biznesowej. Kampania skutecznie pomaga budować atrybuty marki, takie jak wiarygodność, wielokanałowość i wieloproduktowość. Jej dobre rezultaty potwierdzają wyniki badań marketingowych przeprowadzonych przez IPSOS w grudniu 2014 r., czyli w niespełna 6 tygodni po rozpoczęciu kampanii. Pokazały one, że marka jest rozpoznawana przez 83% osób decydujących o zakupie polisy ubezpieczeniowej. Pozytywnie odebrany został także nowy ambasador marki – Bogusław Wołoszański. 82% badanych skojarzyło dziennikarza z kampanią wskazując równocześnie, że postrzegają go jako osobę wiarygodną, sympatyczną, przyjazną i uczciwą. Badania zostały zrealizowane na grupie 500 osób.

Liberty ubezpiecza floty

Liberty zdecydowało także o wprowadzeniu oferty ubezpieczeń pojazdów dla przedsiębiorców. Jest ona już dostępna u brokerów i agentów, a dla firm posiadających do 10 pojazdów dostępna będzie wkrótce także poprzez internet i telefon.

„W ciągu ostatnich lat osiągnęliśmy bardzo wysoką jakość w zakresie obsługi Klienta i likwidacji szkód komunikacyjnych. Chcemy wykorzystać te umiejętności w segmencie przedsiębiorstw. Ponadto w 2014 roku nastąpił 14-procentowy wzrost sprzedaży nowych aut spowodowany głównie przez zakupy samochodów dla firm oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Dlatego uważamy, że warto zawalczyć o ten segment rynku.”- komentuje Marcin Warszewski, Dyrektor Generalny Liberty Ubezpieczenia.

Oferta Liberty dla flot jest komplementarna z ofertą MSP. Przedsiębiorstwa, które posiadają polisę dla firm w Liberty, będą premiowane dodatkową zniżką na ubezpieczenie floty. Klienci flotowi otrzymają też stałą sumę ubezpieczenia dla pojazdów do 3 lat eksploatacji. Zaletą oferty jest min. brak udziałów własnych w szkodach szybowych i powstałych w następstwie żywiołów np. gradu czy powodzi.

Większe floty będą ubezpieczane na warunkach umowy generalnej obejmującej kompleksowo wszystkie pojazdy Klienta. Tego typu kontrakty będą ustalane indywidualnie, a oferta dopasowywana zakresowo do potrzeb i profilu działalności.

Szczególne warunki Liberty ma dla przedsiębiorców ubezpieczających do 10 pojazdów, w tym dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Szkoda na jednym aucie nie będzie wpływała na składkę odnowieniową pozostałych samochodów ubezpieczonych w Liberty.

Klienci i brokerzy ubezpieczający floty w Liberty będą obsługiwani przez dedykowanych opiekunów nadzorujących m.in. likwidację szkód. Równocześnie Liberty będzie oferować przedsiębiorstwom dobrowolne bezpłatne narzędzia do poprawy szkodowości i monitoringu zachowań kierowców.

Agenci siłą Liberty

Zasadniczy wpływ na wyniki Liberty za 2014 rok miała współpraca z agentami. Obecnie polisy firmy oferuje ponad 8 tys. doradców, którzy w znacznym stopniu odpowiadają za wzrost liczby polis sprzedanych w 2014 r.

Liberty Express już wkrótce

Pomimo koncentracji na rozwoju biznesu w kanałach tradycyjnych Liberty Ubezpieczenia pracuje równocześnie nad innowacjami w kanale directowym. W najbliższych miesiącach ubezpieczyciel planuje wdrożyć nowatorskie rozwiązanie „Liberty Express”, która umożliwi zakup polis Klientom oraz sprzedaż polis przez agentów w ekspresowym tempie.

Liberty Ubezpieczenia

You might also like

Ubezpieczenia 0 Comments

UNIQA rozpoczyna bezpośrednią likwidację szkód

UNIQA TU SA umożliwi swoim klientom, posiadającym aktywne ubezpieczenie OC komunikacyjne dla samochodów osobowych w UNIQA, obsługę szkód w ramach tak zwanej „bezpośredniej likwidacji szkód”. Oznacza to, że klienci UNIQA

Ubezpieczenia 0 Comments

Wyjeżdżasz podczas długiego weekendu? Zabezpiecz swój dom

Długie weekendy sprzyjają wyjazdom, ale niestety pozostawione bez opieki domy i mieszkania to świetna okazja dla złodzieja. Według danych Diagnozy Społecznej z 2013 roku, średnia dzienna liczba włamań w Polsce

Ubezpieczenia 0 Comments

W jakim celu wykupuje się ubezpieczenie autocasco?

Praktycznie każdy właściciel samochodu zobowiązany jest do zakupu ubezpieczenia autocasco, aby chronić auto przed złodziejem, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Warto jednak pamiętać, że firma ubezpieczeniowa nie zawsze pokryje koszty wypadku lub

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!