Ulga podatkowa od zakupu kas rejestrujących

Ulga podatkowa od zakupu kas rejestrujących

Posiadanie kas fiskalnych to obowiązek każdego podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą. Istnieje jednak możliwość zdobycia ulgi podatkowej z tytułu nabycia owego sprzętu.

Odjąć od podatku można 50% wartości ceny netto potrzebnej kasy rejestrującej z tym, że suma ulgi nie może przekroczyć 2500 złotych.

Czynny podatnik uzyska ulgę z tytułu wyżej wymienionego zakupu, wypełniając formularz VAT-7. Jednakże sposób rozliczenia zależy od wysokości podatku należnego oraz czasu danego rozliczenia.

Jednostki posiadające ulgę zwolnienia z konieczności odprowadzania podatku VAT, powinny wypełnić pismo do zamiejscowego Naczelnika Urzędu Skarbowego. W tym momencie zwrot części wartości zakupionego towaru nastąpi do 25 dnia od daty zarejestrowania prośby podatnika. Formularz musi spełniać określone wymogi:

– opisywać dane identyfikacyjne podatnika oraz dane dotyczące prowadzonej przez niego firmy,

– zawierać oryginał dowodu zakupu potwierdzający sumę transakcji zakupu kasy fiskalnej,

– podawać numer rachunku, na który można przelać ulgę,

– przedstawiać kserokopie świadectwa legalizacji kasy wraz z zaświadczeniem jej prawidłowego zainstalowania i funkcjonowania.

Otrzymany zwrot kosztów jest obciążony zwrotem, gdy:

– przed ukończeniem 3 lat zrezygnujemy z użycia kasy rejestrującej,

-nie dokonamy przeglądów określonych dla tego rodzaju urządzeń,

– określona aktywność gospodarcza przestanie istnieć lub zostanie odsprzedana.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

You might also like

Pomoc prawna 0 Comments

Jak lekarz odpowiada za swoje błędy?

Każdy lekarz, który otworzył własny gabinet opieki zdrowotnej uważany jest za przedsiębiorcę i powinien spełniać wszystkie obowiązki podatkowe. Poza tym ponosi odpowiedzialność za jakość wykonanych usług oraz zgodność z wcześniejszą

Pomoc prawna 0 Comments

Kiedy sprawa pracownicza jest odpłatna?

Zgodnie z polskim prawem sprawy pracownicze są zwolnione z opłat za koszty sądowe. Istnieją niestety wyjątki od tej normy i mimo wszystko pracownik jest zobowiązany pokryć koszty postępowania karnego. Ustawa

Pomoc prawna 0 Comments

Kiedy można mówić o bezpodstawnym wzbogaceniu?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem bezpodstawne wzbogacenie jest niedozwolone i odpowiednio karane. Dotyczy sytuacji, w których korzyści majątkowe uzyskuje się kosztem innych. W jakich przypadkach mówić należy o bezpodstawnym

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply