Samochód dla firmy

Samochód dla firmy

Prowadzisz firmę, ale twój obecny budżet nie pozwala na zakup służbowych samochodów? Nie możesz zdecydować się na kredyt bądź leasing? Zastanów się nad wynajmem!

Na wynajem samochodów decyduje się coraz więcej firm – według danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, w samym I kwartale 2017 r. liczba długoterminowych pożyczeń aut wzrosła o 13,2% (źródło: https://pzwlp.pl/aktualnosci/wynajem-dlugoterminowy-aut-w-polsce-urosl-w-i-kw-2017-r-o-13-2-r-r-tempo-wzrostu-1-5-krotnie-wieksze-niz-rok-temu). Jakie są zalety tego rozwiązania?

Dlaczego warto wynająć?

Odpowiedni samochód stanowi uzupełnienie profesjonalnego wizerunku firmy; ponadto twoim pracownikom z pewnością wygodniej będzie poruszać się „własnym” środkiem transportu niż komunikacją publiczną. Zaoszczędzisz także na ubezpieczeniach, których koszt pokrywa wypożyczalnia. Pamiętaj też, że po zakończonym długoterminowym okresie najmu często masz możliwość wykupienia używanego auta na własność. Skoro już mowa o okresach wypożyczenia, to przekonajmy się, na jak długo możesz wynająć samochód dla swojej firmy.

Rodzaje wynajmu

W zależności od twoich planów biznesowych, w wielu wypożyczalniach aut możesz wybierać spośród trzech opcji:

– Wynajem krótkoterminowy: Okres wypożyczenia trwa zwykle od jednej doby do jednego miesiąca. Przez ten czas możesz swobodnie użytkować samochód, jeżdżąc nim na spotkania, szkolenia czy delegacje, a po miesiącu zwrócić i wynająć kolejny, jeśli zajdzie taka potrzeba.

– Wynajem średnioterminowy: Okres wypożyczenia wynosi zazwyczaj 1–12 miesięcy. Przy takim rodzaju wynajmu możesz planować nawet długofalowe działania: dłuższe wyjazdy zagraniczne, częste – ale zarazem szybkie i wygodne – kursowanie pomiędzy klientami lub odwiedzanie inwestycji w Polsce i poza granicami kraju.

– Wynajem długoterminowy: Okres wypożyczenia zwykle trwa 12–36 miesięcy, a po zakończonym okresie wynajmu często masz możliwość wykupienia samochodu. Ten rodzaj wynajmu jest szczególnie opłacalny, gdyż to wypożyczalnia pokrywa koszty przeglądów technicznych i ubezpieczania pojazdu.

A za granicą?

Jeśli twojego pracownika lub ciebie czeka wyjazd zagraniczny, a nie chcecie pokonywać całej drogi samochodem, warto rozważyć inną opcję: dotarcie na miejsce samolotem lub innym środkiem transportu i wynajęcie auta na miejscu. Czy jednak można mieć pewność, że w miejscowych wypożyczalniach będą dostępne wolne samochody? Tu z pomocą przyjdzie internet i oferty firm wynajmujących auto, np. https://www.007londonescorts.com/ z siedzibą w Londynie.

Samochody firmowe mogą znacząco wpłynąć na rozwój twojej firmy, wspierając jej wizerunek i usprawniając pracę zatrudnionych w niej osób. Jeśli więc nie dysponujesz w tej chwili budżetem na zakup, rozważ ich wynajem.

You might also like

Konsument 0 Comments

Na rynku aktywnych jest ponad 18 mln kart pre-paid. Niezarejestrowane przestaną działać za kilka dni

Zgodnie z ustawą antyterrorystyczną do końca stycznia trzeba zarejestrować karty pre-paid. Z dostępnych na polskim rynku 56 mln kart, ponad 27 mln to karty pre-paid, z czego aktywnych jest niemal 19 mln.

Konsument 0 Comments

Rośnie liczba mieszkań przeznaczanych na krótkoterminowy wynajem

Przybywa apartamentów przeznaczanych na wynajem – zarówno prywatnych mieszkań, jak i pokojów w condohotelach. Krótkoterminowe wynajmowanie lokali turystom pod pewnymi warunkami może być opłacalne nawet dla osób, które mają tylko jedną nieruchomość lub

Konsument 0 Comments

Polacy podchodzą konserwatywnie do budowy domów

60 proc. domów budowanych jest na terenach wiejskich, kolejne 15 proc. – w miastach średniej wielkości. Najwięcej nowych inwestycji w ubiegłym roku przybyło w województwach mazowieckim, śląskim i dolnośląskim. Najczęściej wybierany jest metraż w przedziale

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!