Samochód dla firmy

Samochód dla firmy

Prowadzisz firmę, ale twój obecny budżet nie pozwala na zakup służbowych samochodów? Nie możesz zdecydować się na kredyt bądź leasing? Zastanów się nad wynajmem!

Na wynajem samochodów decyduje się coraz więcej firm – według danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, w samym I kwartale 2017 r. liczba długoterminowych pożyczeń aut wzrosła o 13,2% (źródło: https://pzwlp.pl/aktualnosci/wynajem-dlugoterminowy-aut-w-polsce-urosl-w-i-kw-2017-r-o-13-2-r-r-tempo-wzrostu-1-5-krotnie-wieksze-niz-rok-temu). Jakie są zalety tego rozwiązania?

Dlaczego warto wynająć?

Odpowiedni samochód stanowi uzupełnienie profesjonalnego wizerunku firmy; ponadto twoim pracownikom z pewnością wygodniej będzie poruszać się „własnym” środkiem transportu niż komunikacją publiczną. Zaoszczędzisz także na ubezpieczeniach, których koszt pokrywa wypożyczalnia. Pamiętaj też, że po zakończonym długoterminowym okresie najmu często masz możliwość wykupienia używanego auta na własność. Skoro już mowa o okresach wypożyczenia, to przekonajmy się, na jak długo możesz wynająć samochód dla swojej firmy.

Rodzaje wynajmu

W zależności od twoich planów biznesowych, w wielu wypożyczalniach aut możesz wybierać spośród trzech opcji:

– Wynajem krótkoterminowy: Okres wypożyczenia trwa zwykle od jednej doby do jednego miesiąca. Przez ten czas możesz swobodnie użytkować samochód, jeżdżąc nim na spotkania, szkolenia czy delegacje, a po miesiącu zwrócić i wynająć kolejny, jeśli zajdzie taka potrzeba.

– Wynajem średnioterminowy: Okres wypożyczenia wynosi zazwyczaj 1–12 miesięcy. Przy takim rodzaju wynajmu możesz planować nawet długofalowe działania: dłuższe wyjazdy zagraniczne, częste – ale zarazem szybkie i wygodne – kursowanie pomiędzy klientami lub odwiedzanie inwestycji w Polsce i poza granicami kraju.

– Wynajem długoterminowy: Okres wypożyczenia zwykle trwa 12–36 miesięcy, a po zakończonym okresie wynajmu często masz możliwość wykupienia samochodu. Ten rodzaj wynajmu jest szczególnie opłacalny, gdyż to wypożyczalnia pokrywa koszty przeglądów technicznych i ubezpieczania pojazdu.

A za granicą?

Jeśli twojego pracownika lub ciebie czeka wyjazd zagraniczny, a nie chcecie pokonywać całej drogi samochodem, warto rozważyć inną opcję: dotarcie na miejsce samolotem lub innym środkiem transportu i wynajęcie auta na miejscu. Czy jednak można mieć pewność, że w miejscowych wypożyczalniach będą dostępne wolne samochody? Tu z pomocą przyjdzie internet i oferty firm wynajmujących auto, np. https://www.007londonescorts.com/ z siedzibą w Londynie.

Samochody firmowe mogą znacząco wpłynąć na rozwój twojej firmy, wspierając jej wizerunek i usprawniając pracę zatrudnionych w niej osób. Jeśli więc nie dysponujesz w tej chwili budżetem na zakup, rozważ ich wynajem.

You might also like

Konsument 0 Comments

Przeciętny konsument otrzymuje tygodniowo 50 e-maili i telefonów z różnymi ofertami marketingowymi

Użytkownik internetu dostaje średnio 50 e-maili, przesyłek, wiadomości tekstowych i telefonów tygodniowo z różnymi ofertami marketingowymi. Znaczna część nie jest dla niego interesująca. Najgorzej pod względem nietrafionych przesyłek wypadają sektor handlowy i edukacyjny, a tylko

Czym skutkuje brak zapisu w umowie sprzedaży dotyczący ceny?

W przypadku umowy sprzedaży brak ustaleń pomiędzy stronami dotyczącymi ceny usługi lub towaru, może powodować poważne konsekwencje prawne. Ustawodawca wymaga od nas określonych postanowień, które muszą być zawarte w umowie,

Konsument 1Comments

Nie bądź jeleń, ubezpiecz auto

Jazda urokliwą leśną trasą może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Jednak, jako kierowcy, musimy pamiętać, że nagłe wtargnięcie na drogę dzika, sarny lub łosia to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego i

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!