Popularne projekty domów parterowych jednorodzinnych z garażem na rynku polskim

Popularne projekty domów parterowych jednorodzinnych z garażem na rynku polskim

Domy jednorodzinne parterowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Jednym z wymogów jednak jest uwzględnienie w projekcie garażu. W dzisiejszych czasach przynajmniej jeden samochód na rodzinę to mus. Nie wszędzie da się sprawnie dojechać komunikacją zbiorową zwłaszcza z przedmieść lub podmiejskich wsi. Szkoda więc żeby samochód stał pod przysłowiową chmurką, skoro już budujemy dom. Najlepiej jest więc zainwestować w garaż, w którym można też przechowywać narzędzia czy rowery. Zróbmy więc krótki przegląd popularnych na rynku polskim projektów jednorodzinnych domów parterowych z garażem.

Mały dom parterowy z garażem

Na pierwszy rzut niech idzie projekt małego domu dla singla lub pary. IMBIR 2 to malutki dom z garażem, jego powierzchnia użytkowa to niewiele ponad 55 m2, zaś garażu prawie 20 m2. Na parterze znajdziemy sypialnię, salon połączony z kuchnią i jadalnią, łazienkę i kotłownię. Do garażu można przejść bezpośrednio przez hol z domu. Oprócz wyżej wymienionych elementów, projekt przewiduje jeszcze taras. Koszt budowy domu w stanie surowym to bez mała 155 tys. zł za sam projekt zapłacimy 2 tys. złotych. Jest to niewielki dom, jednak odpowiednia aranżacja zapewni wszystko co niezbędne do życia singlowi czy parze.

Większy dom parterowy z garażem

Popularny kształt litery L ma nieco większy dom a mianowicie MT Ambrozja CE. Ten dom nadaje się dla średniej rodziny, którą stanowią 4 osoby. Odnajdą się one z pewnością w tym stutrzydziestosiedmiometrowym domu. W garażu uwzględnianym w projekcie tego domu będzie mogła parkować dwójka rodziców, gdyż ma on dwa stanowiska. Część mieszkalna zawiera w sobie trzy sypialnie, salon, kuchnię, jadalnię, WC, łazienkę. Z dodatkowych pomieszczeń w domu tym znajdziemy spiżarnię i kotłownię. Rozwiązanie to jest dostępne tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/. Oczywiście przewidziano taras dla tego projektu. Stan surowy domu będzie kosztował nas 233 070 złotych a na jego projekt wydamy ok 2,6 tys. złotych.

Drewniany dom z bali parterowy z garażem

Choć drewniany dom może kojarzyć się w Polsce z zacofaniem (wszak uczymy się w szkole na historii, że Kazimierz Wielki zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną, co ma opisać skok cywilizacyjny naszego kraju za panowania króla), to drewno jako budulec wraca do łask. Coraz popularniejsze staje się budowanie domów drewnianych. Jeden z projektów domów drewnianych przewidujących garaż sprawdzi się jako dom dla kilkuosobowej rodziny. Jest nim MT Borówka 4. Dom ten jest wybudowany z bali drewnianych. Powierzchnia użytkowa tego budynku mierzy bez mała 125 m2. Na parterze znajdziemy trzy sypialnie, jadalnię połączoną z salonem, kuchnię, łazienkę i WC. Znalazło się też miejsce dla garderoby i kotłowni. Jednostanowiskowy garaż mieści narzędzia i rowery. Koszt budowy tego oryginalnego domu wynosi (stan surowy) 212 tys. złotych z „kawałkiem”. Projekt to wydatek niecałych 2,4 tys. złotych.

Dom parterowy z garażem wielostanowiskowym

Być może będą Państwo zainteresowani domem parterowym o nie gigantycznych rozmiarach ale z garażem, który pomieści trzy samochody. Garaż na trzy samochody? Jeżeli oboje rodziców mają auta plus jeszcze jednym jeździ dorosłe dziecko to taki garaż jest jak najbardziej wskazany. Lub może jesteście Państwo w posiadaniu dwóch aut użytkowych plus jednego zabytkowego na zjazdy pasjonatów motoryzacji? Trzystanowiskowy garaż również i dla takich celów się przyda. Plus oczywiście do magazynowania narzędzi, rowerów i innych mniejszych sprzętów. Zainteresowanie budzić więc powinien projekt Mój dom Azazel. Jest to dom o nowoczesnej, oszczędnej bryle z płaskim dachem, spełniający wymóg stosunkowo niedużej powierzchni użytkowej, która wynosi niecałe 165 m2. Na parterze przewidziany jest salon z jadalnią, trzy pokoje, sypialnia, trzy łazienki, kuchnia a nawet spiżarka. Kotłownia oczywiście jest uwzględniona podobnie jak taras. Koszt tego domu w stanie surowym to wydatek niecałych 280 tys. złotych, natomiast projekt zakupimy za niecałe 3,5 tys. złotych.

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Czym jest pozew?

Przyczyn pisania pozwów jest całe mnóstwo. Łączy je jeden cel – wyjaśnić kwestię sporną oraz wydać decyzję uznającą winę lub niewinność. Osoba przedstawiająca pismo (powód) występuje przeciwko pozwanemu i powinna

Wiadomości 1Comments

Na jakich zasadach działa podatek węglowodorowy?

Ponad miesiąc temu Sejm wyraził zgodę na zastosowanie zmian w ustawie dotyczącej podatku węglowodorowego. Specjaliści uważają to za wielką rewolucję w procesie wydobywczym i przyłączenie koniecznych modyfikacji. W jaki sposób

Wiadomości 0 Comments

Ministerstwo Rozwoju wesprze eksport polskiej żywności

Trwają prace nad określeniem kluczowych dla eksportu rynków, na których będą prowadzone działania promocyjne. Poza tradycyjnymi odbiorcami duże nadzieje resort rozwoju wiąże z rynkami azjatyckimi – Chinami, Indiami i Wietnamem, a także afrykańskimi,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!