Kiedy należy stosować mediacje?

Kiedy należy stosować mediacje?

Bywają przypadki, kiedy firmy lub wspólnicy mają odmienne zdanie na temat podpisanych kontraktów lub sposobów prowadzenia dalszej współpracy. Od czasu do czasu samodzielne rozwiązanie konfliktu nie jest wskazane. Dlatego też pomocne okazują się spotkania mediacyjne. Czy rzeczywiście są polecane? Kiedy należy z nich korzystać?

Spory i kłótnie dotyczą nie tylko partnerów biznesowych. Problemy porozumiewawcze zdarzają się także wśród pracowników, sąsiadów, znajomych czy rodziny. Jeśli przybiorą formę poważnego konfliktu warto skorzystać z specjalistycznej pomocy mediatora.

Celem mediacji jest doprowadzenie do ugody, na mocy której obie strony podejmują się osiągnięcia kompromisu pokojowo. Poza tym nie powinny dopuścić do zakończenia znajomości lub wspólnej pracy.

Należy pamiętać, że mediatorem powinna być osoba obiektywna, która nie tłumaczy działania żadnej strony, wzbudza szacunek, posiada doświadczenie i pełnię praw obywatelskich. Dodatkowo jest w stanie przekonać zwaśnione strony do rozmowy i optymistycznego zamknięcia sprawy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Kto może zarządzać kartą osobową pracownika?

Przedsiębiorca, dla każdego niedawno przyjętego na podstawie umowy o pracę, otwiera kartę osobową. Gromadzi się w niej szczegółowe wiadomości, możliwe nagany, pochwały lub nagrody. Jest bogatą bazą charakteryzującą podwładnego oraz

Praca 1Comments

Kiedy przyznaje się urlop postojowy?

Nieustający kryzys ekonomiczny oraz indywidualne problemy przedsiębiorców powodują, że ciężko utrzymać płynność materialną. Ciągłe opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzenia czy obniżone pensje to wynik niepewnych notowań giełdowych. Większość korporacji stosuje tzw.

Praca 0 Comments

Wszystko o nadgodzinach

Godziny nadliczbowe (nadgodziny) to okres pracy, który przekracza ustalony w umowie wymiar. Wielu pracodawców zmusza swoich podwładnych do zostawania w pracy po godzinach. Ile maksymalnie w ciągu roku godzin nadliczbowych

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!