Kiedy należy stosować mediacje?

Kiedy należy stosować mediacje?

Bywają przypadki, kiedy firmy lub wspólnicy mają odmienne zdanie na temat podpisanych kontraktów lub sposobów prowadzenia dalszej współpracy. Od czasu do czasu samodzielne rozwiązanie konfliktu nie jest wskazane. Dlatego też pomocne okazują się spotkania mediacyjne. Czy rzeczywiście są polecane? Kiedy należy z nich korzystać?

Spory i kłótnie dotyczą nie tylko partnerów biznesowych. Problemy porozumiewawcze zdarzają się także wśród pracowników, sąsiadów, znajomych czy rodziny. Jeśli przybiorą formę poważnego konfliktu warto skorzystać z specjalistycznej pomocy mediatora.

Celem mediacji jest doprowadzenie do ugody, na mocy której obie strony podejmują się osiągnięcia kompromisu pokojowo. Poza tym nie powinny dopuścić do zakończenia znajomości lub wspólnej pracy.

Należy pamiętać, że mediatorem powinna być osoba obiektywna, która nie tłumaczy działania żadnej strony, wzbudza szacunek, posiada doświadczenie i pełnię praw obywatelskich. Dodatkowo jest w stanie przekonać zwaśnione strony do rozmowy i optymistycznego zamknięcia sprawy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

About author

Może to Ci się spodoba

Kiedy przyznaje się urlop postojowy?

Nieustający kryzys ekonomiczny oraz indywidualne problemy przedsiębiorców powodują, że ciężko utrzymać płynność materialną. Ciągłe opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzenia czy obniżone pensje to wynik niepewnych notowań giełdowych. Większość korporacji stosuje tzw.

Jakie powinności wypełnia doradca podatkowy?

Wielu właścicieli firm, ale także osoby prywatne, posiadają problemy z przyswojeniem wszystkich wytycznych i ustaleń podatkowych. Ilość przepisów, niezrozumiały język, brak wiedzy w temacie sprawiają, że podatnicy nie są w

Miejsce pracy musi spełniać wymogi BHP

Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy definiują odpowiednie pomieszczenie, w którym realizowane są obowiązki służbowe. Ze względu na charakter posiadanej pracy musi ono odpowiadać podstawowym regulacjom z tego zakresu. Pracodawca jest

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Bądź pierwszy! comment this post!

Zostaw odpowiedź