Kiedy należy stosować mediacje?

Kiedy należy stosować mediacje?

Bywają przypadki, kiedy firmy lub wspólnicy mają odmienne zdanie na temat podpisanych kontraktów lub sposobów prowadzenia dalszej współpracy. Od czasu do czasu samodzielne rozwiązanie konfliktu nie jest wskazane. Dlatego też pomocne okazują się spotkania mediacyjne. Czy rzeczywiście są polecane? Kiedy należy z nich korzystać?

Spory i kłótnie dotyczą nie tylko partnerów biznesowych. Problemy porozumiewawcze zdarzają się także wśród pracowników, sąsiadów, znajomych czy rodziny. Jeśli przybiorą formę poważnego konfliktu warto skorzystać z specjalistycznej pomocy mediatora.

Celem mediacji jest doprowadzenie do ugody, na mocy której obie strony podejmują się osiągnięcia kompromisu pokojowo. Poza tym nie powinny dopuścić do zakończenia znajomości lub wspólnej pracy.

Należy pamiętać, że mediatorem powinna być osoba obiektywna, która nie tłumaczy działania żadnej strony, wzbudza szacunek, posiada doświadczenie i pełnię praw obywatelskich. Dodatkowo jest w stanie przekonać zwaśnione strony do rozmowy i optymistycznego zamknięcia sprawy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Co nas naprawdę motywuje? Cztery zaskakujące fakty

„Jak osiągnąć sukces?” to pytanie, które powtarzamy sobie coraz częściej. Jednocześnie zastanawiamy się skąd czerpać motywację i siłę napędową do pracy. Odpowiedź nie jest oczywista. Wciąż istnieje bowiem kilka faktów

Jak przedsiębiorstwo rekrutuje menadżera?

Duże firmy i korporacje potrzebują wyszkolonych pracowników na posady kierownicze, którzy posiadają odpowiednie predyspozycje, możliwości i staż pracy. Muszą posiadać odpowiednie referencje oraz historię kariery zawodowej. Jak wybiera się rzetelnego

Jak wysoką grzywnę może wystawić inspektor pracy?

Najczęściej praktykowaną reakcją inspektorów pracy na wykryte wykroczenie jest nałożenie na pracodawcę mandatu. Wychodzą oni z założenia że nakładanie kar w postaci mandatów jest bardziej skuteczne niż długotrwałe postępowanie sądowe.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!