Kiedy można wnieść reklamację do firmy kurierskiej?

Kiedy można wnieść reklamację do firmy kurierskiej?

Obecnie ogromną popularnością cieszy się sprzedaż na odległość. Przede wszystkim dlatego, ze internetowe sklepy oferują niszowe towary oraz dobre i atrakcyjne ceny. Jednak przeszkodą w szybkim zawieraniu transakcji jest problem z dostarczeniem przesyłki. Czy można zatem wnieść reklamację na usługi kurierów i przewoźników?

Zgodnie z przepisami klient może składać dwa rodzaje reklamacji. Przede wszystkim w chwili, kiedy przesyłka nie dojechała do kupującego lub firma kurierska nie informowała o możliwych problemach z dostawą. Drugi przypadek dotyczy sytuacji, w której paczka została naruszona.

Sposobów składania reklamacji jest wiele. Jednak najwygodniejsze zdaje się uzupełnienie formularza na stronie firmy. Można także dostarczyć pisemnie niezadowolenie lub przez telefon omówić całe zdarzenie. Trzeba pamiętać, żeby szczegółowo streścić swój problem, podać wszystkie} dane personalne, dane paczki oraz oczekiwania.

Zadaniem każdej firmy jest ustosunkowanie się do reklamacji w terminie dwóch tygodni od wpłynięcia pisma. Decyzja leży po stronie przedstawiciela firmy kurierskiej, a odpowiedź musi zostać wysłana bezwzględnie klientowi.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Reklamacje 2 komentarze

Jakie są rodzaje reklamacji?

Podstawą wniesienia reklamacji jest wystąpienie wady lub uszkodzenia na zakupionym towarze. Jednak dysfunkcja ta musi mieć charakter fabryczny, czyli nastąpiła bez ingerencji człowieka. Jakie rodzaje reklamacji są dopuszczalne w polskim

Reklamacje 1Comments

Jak przebiega reklamacja artykułów spożywczych?

Konsumenci przyzwyczaili się, że reklamacje dotyczą głównie sprzętu elektronicznego lub ubrań. Mało kto ma świadomość, że można skorzystać z tej opcji na każdy zakupiony przedmiot lub towar. Jak ubiegać się

Reklamacje 1Comments

Brak rachunku a reklamacja

Od dawna panuje zasada, że brak rachunku uniemożliwia proces reklamacyjny i gwarancyjny. Okazuje się, że nie jest to do końca prawdziwe twierdzenie i nie znajduje potwierdzenia w przepisach. Jak zatem

9 komentarzy

  1. Krzysztof
    01 sierpnia, 19:17 Reply
    Złożenie reklamacji to jedno, ale czy coś odzyskamy to drugie. Póki co nie miałem okazji zamawiać niczego drogiego (za kilka-kilkanaście tysięcy złotych), a więc nie walczyłem o zwrot należności. Raczej ciuchom nic się dzieje gdy pudełko się wgniecie, jednak zastanawiam się, co by było chociażby z laptopem.
  2. ksia
    04 sierpnia, 18:39 Reply
    A myślicie, że te reklamacje w firmach kurierskich w ogóle dochodzą do skutku? Moim zdaniem jest na to przymykane oko. Ale to tylko moje zdanie.
  3. Misiekk
    05 sierpnia, 12:37 Reply
    Sądzę, że to zależy od dwóch czynników. Po pierwsze od polityki konkretnej firmy kurierskiej względem klientów, a po drugie to od prostego uporu poszkodowanego człowieka. Sądzę jednak, że w kwestii wysyłania drogich i wartościowych przedmiotów należy zaufać pewniakom na rynku.
  4. Marysia
    06 sierpnia, 13:38 Reply
    Już kiedyś procesowałam się z firmą kurierską, poszło stosunkowo łatwo, bo zaufałam firmie z ogromną renomą na rynku. Oni po prostu nie pozwalają sobie na jakiekolwiek wpadki czy niedociągnięcia. Zaufajcie najlepszym, a gwarantuje, że zaoszczędzicie wiele czasu i energii.
  5. kiken
    10 sierpnia, 14:12 Reply
    Sposobów składania reklamacji jest wiele. Warto wybrać tą, która znajduje się na stronie przewoźnika.
  6. nun
    18 listopada, 16:39 Reply
    Na szczęście jeszcze nie miałem styczności z jakimiś dziwnymi przypadkami, które by mnie spotkały ze strony firmy kurierskiej.
  7. dziew
    15 grudnia, 19:45 Reply
    A wie ktoś co zrobić w przypadku, gdy kurier nie chce poczekać na otworzenie paczki przy nim?
  8. bobo
    20 grudnia, 12:19 Reply
    A czy można wnieść reklamację na kuriera, który ciągle zostawia paczki u sąsiada?
  9. jeży
    04 lutego, 17:09 Reply
    Oczywiście, że możesz. Zadzwoń i powiedz, który kurier tak robi i że nie życzysz sobie zostawiania paczek u sąsiada.

Leave a Reply