Jak napisać umowę dla spółki cywilnej?

Jak napisać umowę dla spółki cywilnej?

W grupie wielu typów działalności dostępnych na krajowym rynku dużą popularnością cieszy się spółka cywilna. Nie ma osobowości prawnej oraz żadnej własności. To wspólnicy wyrokują o jej losach oraz wprowadzają ewentualne decyzje. Jak przygotować umowę dla takiej spółki? O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim należy wyjaśnić, że fundamentem bytowania dowolnego przedsiębiorstwa jest umowa. Umieszczone są w niej najważniejsze informacje, cele biznesowe, dane właściciela lub członków, statusy, adresy oraz zasady działania w momencie wystąpienia różnych sytuacji.

Zazwyczaj dokument powstaje z pomocą notariusza, gdyż początkującym przedsiębiorcom brakuje wiedzy i umiejętności niezbędnych do wygenerowania pisma. W zależności od potrzeb może przyjąć formę pisemną lub elektroniczną.

W czasie tworzenia umowy należy pamiętać, aby umieścić dane personalne oraz miejsca zamieszkania wspólników, nazwę oraz lokalizację spółki, kapitał zakładowy, powód założenia działalności, branżę oraz zakres proponowanych usług. Dodatkowo ważne jest posiadanie oświadczeń oraz podpisów.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Jak wygląda faktura pro-forma?

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że dowodem dokonanej transakcji jest faktura. Zwykle przedstawia wartość kupionych towarów, sposób uregulowania płatności oraz listę zamówienia. Od jakiegoś czasu natknąć się można na tak

Prawo karne 0 Comments

Kiedy wszczynane jest śledztwo?

W sytuacji, gdy zachodzi prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego wszczynane jest śledztwo. Zazwyczaj dotyczy poważniejszych przestępstw, które skończyły się zabójstwem lub ciężkim uszczerbku na zdrowiu. Oświadczenie o rozpoczęciu śledztwa wydaje sąd,

Małżeństwo 0 Comments

Wszystko o rozdzielności majątkowej

O rozdzielności majątkowej można mówić wtedy, gdy zostanie podpisana odpowiednia umowa (innymi słowy intercyza). Zdarza się jednak, że podział majątku następuje nawet, jeśli żadne dokumenty nie były podpisywane. Kiedy można

1 Comment

  1. Aneta
    11 września, 19:17 Reply
    Ja do pisania wszelkich umów to nie rwała bym się, bo po pierwsze nie umiem, a po drugie: bałabym się, że coś źle napiszę. Wszelkie umowy i papiery najlepiej jest pisać w obecności np. prawnika.

Leave a Reply