Czym zajmuje się sekretarka?

Czym zajmuje się sekretarka?

Sekretariat jest bardzo ważnym działem dla wielu mniejszych i średnich firm. To tutaj załatwia się większość dokumentacji i podejmuje wspólników i klientów. Jakie obowiązki ciążą na sekretarce? Czy jest potrzebna do właściwego działania przedsiębiorstwa?

Zazwyczaj rolę sekretarki przejmuje osoba rzetelna, sumienna i godna zaufania, która zna i zachowuje dla siebie szczegóły prowadzonej działalności. Dodatkowo musi charakteryzować się wysoką kulturą osobistą i elokwencją.

Oprócz cech osobowych dobra sekretarka powinna sprawnie korzystać z komputera oraz wyposażenia biurowego, znać najważniejsze problemy przedsiębiorstwa, obsługiwać klientów, odbierać telefony, prowadzić korespondencję z kontrahentami oraz umawiać spotkania i delegacje pracodawcom oraz prezesom i właścicielom.

Z całą pewnością można stwierdzić, że kondycja firmy w dużej mierze zależy od sekretariatu oraz osoby przyjętej na stanowisko sekretarki. Często bowiem rodzą się niespodziewane zadania do zrealizowania oraz problemy do rozwiązania. Tylko właściwie przygotowana osoba da radę z biurowym chaosem.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Czym charakteryzuje się development center?

Często osoby rekrutujące pracowników posiadają cały zbiór testów, analiz, przykładowych pytań oraz zadań, które sprawdzą podstawowe możliwości oraz predyspozycje do zajęcia wyznaczonego etatu. Wśród nich popularnością cieszy się development center.

Kiedy pracownik nie przestrzega swoich obowiązków?

Korzystanie z sprzętów znajdujących się na obszarze miejsca pracy do załatwiania prywatnych spraw to dość powszechne przekroczenia w polskich firmach. Dlatego tez pracodawcy coraz częściej nabywają nowoczesne technologie służące do

Jak przedsiębiorstwo rekrutuje menadżera?

Duże firmy i korporacje potrzebują wyszkolonych pracowników na posady kierownicze, którzy posiadają odpowiednie predyspozycje, możliwości i staż pracy. Muszą posiadać odpowiednie referencje oraz historię kariery zawodowej. Jak wybiera się rzetelnego

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!