Content marketing – dla o(d)pornych na reklamę

Content marketing – dla o(d)pornych na reklamę

Współczesny klient nie poddaje się łatwo wpływowi reklamy. Trudniej go zaciekawić i przekonać do tego, aby skorzystał z danej oferty. Wobec takich osób lepiej sprawdza się content marketing – strategia, która wzbudza zaufanie poprzez serwowanie eksperckich treści, a nie reklamy wprost.

Współczesny klient, w obliczu zewsząd osaczającej go reklamy – z Internetu, gazet, radia, telewizji, ulicznych billboardów itd. – nie poddaje się już tak łatwo jej urokowi i zawartym treściom. Czasami wręcz irytuje się z jej powodu. Dlatego coraz więcej firm sięga po content marketing, czyli tworzenie tekstów eksperckich przez daną markę, rzetelne przedstawiających określone zagadnienia.

Ekspercka forma sprzedaży

Content marketing to sposób na dotarcie do osób, które są o(d)porne na reklamę. Jest nową drogą „sprzedaży” produktów w eksperckiej formie. To technika marketingowa, która pozwala na tworzenie wartościowych, spójnych treści oraz ich dystrybucję do określonej grupy odbiorców. Jej celem jest przyciągnięcie ich uwagi i utrzymanie jej na dłuższy czas, a docelowo – wykonanie określonej, przynoszącej zyski akcji. Content marketing pozwala na realizację działań wizerunkowych firmy, które ukazują grono pracujących w niej ludzi w świetle ekspertów w danej dziedzinie czy tematyce, z których wiedzy warto skorzystać. Treści, jakie są przygotowane, muszą być odpowiedzią na potrzeby odbiorców, do których są kierowane. Im bardziej są dopasowane, tym zwiększa się szansa na zdobycie przez nie popularności. Artykuły, infografiki, podcasty, poradniki, audiobooki, artykuły sponsorowane i inne ich formy mogą być publikowane zarówno na własnym blogu czy stronie internetowej, jak i na stronach zewnętrznych. Przez publikację treści na innych portalach (znaczenie ma tu link umieszczony przy publikacji) może do nich dotrzeć znacznie większe grono internautów (źródło: https://www.internetum.com/en/revolutionizing-your-business-using-google-trends/).

Skuteczna i stała promocja

Content marketing, w realizacji którego pomóc mogą firmy działające branży internetowej takie jak Internetum, nie jest jednorazowym działaniem. To strategia, która wymaga czasu, w dodatku nie przynosi zysku od razu. W przeciwieństwie do tradycyjnej formy reklamy, teksty nie są usuwane, ale w każdej chwili można do nich dotrzeć poprzez wyszukiwarkę internetową.

Jest jednak ekspercką wizytówką firmy w danej branży. Buduje się w ten sposób świadomość klientów i internautów, a jednocześnie wzbudza zaufanie do autorów treści. Strategia promocji oparta o cykliczne działania związane z content marketingiem powoduje, że pojawiają się dodatkowe efekty takie, jak chociażby wzrost rozpoznawalności marki.

You might also like

Wiadomości 0 Comments

ABC biznesu online – ochrona danych osobowych w sklepie internetowy

Właściciele sklepów online każdego dnia mają dostęp do wielu cennych danych dotyczących swoich klientów. Aby zadbać o wizerunek firmy i jednocześnie pozyskać zaufanie potencjalnych nabywców oferowanych produktów czy usług, należy

Wiadomości 0 Comments

Po pięciomiliardowej stracie za 2015 rok KGHM pracuje nad rewizją strategii

Odpisy na utratę wartości zagranicznych kopalni mocno obciążyły wynik KGHM-u za ubiegły rok. Spółka zamierza zrewidować strategię zaplanowaną do 2020 roku, a zwłaszcza ponownie przemyśleć projekt Sierra Gorda. Jednocześnie władze KGHM

Notariusz 0 Comments

Co znajduje się w akcie notarialnym?

Notariusz bierze na siebie wiele zadań zawodowych, które muszą być przeprowadzane wedle odpowiednich przepisów. Wśród nich wskazać warto pisanie aktu notarialnego. Wbrew pozorom nie jest to wcale prosta czynność i

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!