Cechy dobrej wizytówki

Cechy dobrej wizytówki

W dalszym ciągu podstawowym narzędziem pozwalającym na budowanie biznesowego wizerunku jest wizytówka. Jeśli chcemy nawiązywać relacje handlowe, po prostu musimy zaopatrzyć się w wizytówkę. Zanim jednak zlecimy druk wizytówek, powinniśmy wiedzieć czym charakteryzuje się dobra wizytówka firmowa. Poniżej garść porad, które naprawdę mogą się przydać.

Standardowe wymiary

Oczywiście wielu specjalistów od wizerunku podkreśla, że dzisiaj sukces w biznesie odnoszą ci, którzy się wyróżniają. Mają oni rację, ale jeśli chodzi o wizytówki, to najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na standardowe rozmiary. Wizytówka w klasycznym rozmiarze powinna mieć wymiar 90x50mm. Jeśli będzie zbyt duża, nie zmieści się w wizytowniku, a także w portfelu. Jeśli z kolei będzie zbyt mała, ryzyko jest zgubienia jest naprawdę bardzo duże.

Wysoka jakość wykonania

Jeśli chcemy być postrzegani jako naprawdę poważna firma, powinniśmy postawić na wizytówki wykonane z naprawdę dobrego materiały. Wizytówka kiepskiej jakości dużo powie o firmie i raczej nie będzie to pozytywny przekaz. Każdy, kto decyduje się na wizytówki powinien pamiętać, aby nie oszczędzać ani na papierze, ani na foliowaniu. Idealnym wyborem są wizytówki foliowane dwustronnie. Matowe wykończenie jest bardzo eleganckie i dobrze się prezentuje. Jeśli chcemy, aby na wizytówce można było zapisywać rozmaite informacje czy przybijać pieczątki, można zrezygnować z tylnego foliowania.

Estetyka

To kolejna naprawdę istotna kwestia. Każdy, kto dostanie naszą wizytówkę powinien odnieść wrażenie, że firma, którą wizytówka reprezentuje jest w pełni profesjonalna. Dlatego należy zwrócić ogromną uwagę na to, jak wizytówka się prezentuje. Zamiast przygotowywać projekt samodzielnie, warto postawić na usługi profesjonalnej agencji reklamowej bądź studia graficznego.

Aktualne informacje

Bardzo często popełnianym błędem jest zamieszczanie na wizytówce informacji, które nie są aktualne. Tym, co robi wielu właścicieli firm jest również kreślenie nieaktualnych informacji i wpisywanie właściwych długopisem. Są to praktyki absolutnie niedopuszczalne. Jeśli zmieniły się dane firmy, konieczne jest wydrukowanie nowych wizytówek.

Istotna treść

Na wizytówce muszą znaleźć się pewne określone informacje. Przede wszystkim musi ona zawierać imię i nazwisko posiadacza wizytówki, a także zajmowane w firmie stanowisko. Niezbędny jest numer telefonu, adres strony internetowej, a także skrzynki mailowej. Na pewno nie trzeba wstawiać na wizytówce mapki dojazdowej. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy wizytówka dotyczy sklepu. Trzeba zatroszczyć się o to, aby wizytówka wyglądała możliwie jak najbardziej profesjonalnie. A taki efekt uzyskamy wówczas, gdy pozbędziemy się nadmiaru informacji utrudniających korzystanie z wizytówki i jej odczytanie.

Zobacz również: Jaki krój pisma wybrać tworząc wizytówkę

Dobrze wykonana wizytówka na pewno spełni swoją rolę. Przedstawione w artykule wskazówki bez wątpienia pomogą w przygotowaniu perfekcyjnych wizytówek. Z całą pewnością nie warto z wizytówek rezygnować. Mimo nowoczesnych form docierania do klienta wizytówki nadal się przydają.

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Tylko 8 proc. Polaków korzysta z usług prawnika

Blisko 90 proc. Polaków przynajmniej raz w roku potrzebuje porady prawnej. W razie potrzeby połowa szuka informacji samodzielnie – w internecie, mediach albo wśród znajomych. Zaledwie 8 proc. decyduje się zapłacić i skorzystać

Wiadomości 1Comments

Wyciek danych – i co dalej?

Obecnie, przy stale rosnącej ilości informacji i niezwykle szybkim tempie ich przepływu, o wyciek danych jest łatwo jak nigdy dotąd. Dochodzi do tego właściwie wszędzie, niezależnie od branży i wielkości

Wiadomości 0 Comments

Czym są tytuły wykonawcze?

Podstawą prowadzenia postępowania egzekucyjnego jest tytuł wykonawczy. Ustanawiany jest przez sąd, który nakłada klauzulę wykonalności. Po wydaniu wyroku sprawa przekazywana jest na ręce komornika, który wszczyna całą procedurę. Co jest

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!